Що таке комп’ютерна томографія? Чи небезпечний цей метод дослідження, і наскільки інформативний знімок?

Комп’ютерна томографія – це комбінація рентгену і комп’ютера. Рентгенівський апарат робить тривимірні знімки органів і тканин, і відправляє інформацію на комп’ютер, за допомогою якого знімок обробляється і створюється зображення, що дозволяють проводити точну діагностику.

«Комп’ютерна томографія – відмінний помічник у виявленні різних захворювань органів і систем. Органів черевної порожнини, виявлення патологічних змін в кістках, таких як дрібні переломи, пухлини, запальні захворювання. При введенні контрастної речовини, ми маємо можливість бачити судини людини і виявити в них патологічні зміни, такі як аневризма аорти, тромбоемболія гілок легеневої артерії », – говорить лікар-рентгенолог Алла Єрьоміна.

Як проводиться дослідження КТ?

Як робити КТ?Комп’ютерна томографія проводиться в положенні лежачи. Технік допомагає пацієнтові зручно і правильно у відповідності з досліджуваної зоною лягти на спеціальному столі. Потім технік переходить до комп’ютера. Незважаючи на те, що досліджуваний залишається в кімнаті один, він може в будь-який час поговорити з лікарем за допомогою спеціального пристрою.

Читайте також:  Как правильно выбрать хороший антисептик для рук?

Стіл томографа може рухатися під час дослідження. Він переміщається всередину томографічної установки. У ході дослідження лікар може попросити не дихати і не рухатися. При виконанні знімків камера рухається навколо тіла пацієнта і виробляє деякий шум. По закінченні процедури, необхідно дочекатися лікаря, який допоможе вам безпечно встати зі столу.

Комп’ютерна томографія – дуже швидке дослідження. Його проведення займає всього кілька хвилин. На перевірку бажано прийти в зручному вільному одязі, знявши з себе металеві предмети і прикраси.

Що необхідно взяти з собою на дослідження?

Збираючись на дослідження КТ, візьміть з собою:

· Направлення

Читайте також:  Как правильно выбрать хороший антисептик для рук?

· Результати попередніх досліджень

· Документи, що підтверджують права на пільги (при наявності таких)

· Страховий поліс (при наявності)

КТ із застосуванням контрастної речовини

Комп’ютерна томографія із застосуванням контрастної речовини потрібна для візуалізації кровоносних судин. Контраст вводиться внутрішньовенно. Щоб переконатися, що після ін’єкції у пацієнта не розвинулася алергія, він зазвичай проводить кілька в зоні очікування. Щоб введення контрастної речовини було безпечним, важливо розповісти лікареві про наявність:

Комп'ютерна томографія· Підвищеної чутливості до ліків

· Підвищеної чутливості до йоду

· Цукровому діабеті

· Кардіологічні проблеми

· Ниркова недостатність

· Астми, задишки або бронхіту

Читайте також:  Как правильно выбрать хороший антисептик для рук?

· Хронічних захворювань

· Захворювань щитовидної залози

Якщо вам призначили комп’ютерну томографію із застосуванням контрастної речовини, вам не можна приймати їжу протягом двох годин до дослідження, а при дослідженні живота – протягом чотирьох годин.

Чим відрізняється КТ від МРТ?

За допомогою комп’ютерної томографії можна провести дослідження практично будь-якого органу – від мозку до кісток. Принципова відмінність КТ від МРТ полягає в принципі випромінювання (КТ – рентгенівське випромінювання, МРТ – магнітне випромінювання). Променева навантаження, мабуть, залишається основним недоліком методу КТ, незважаючи на те, що за останній час вчені домоглися позитивних результатів у зниженні. Ще одна різниця полягає в тому, що МРТ краще дозволяє бачити м’які тканини. Вибір дослідження диктується конкретною ситуацією і загальним станом пацієнта.