Експерти вивчили і успішно розвінчали 5 найпопулярніших медичних міфів. Українцям пора перестати слідувати застарілим лікарським рекомендаціям.

Лікарі не завжди володіють знаннями про сучасні відкриття та медичні досягнення. Багато виписують лікування без реальної необхідності або піддаються тиску представників фармкомпаній.

Медики досі змушують пацієнтів відмовлятися від спиртного при проведенні антибактеріальної терапії. Насправді негативний вплив від цього тандему можна помітити тільки від декількох препаратів: ізоніазид, ко-тримоксазол, метронідазол еритроміцин, лінезолід, тинедазол і цефотетан. Більшої шкоди здоров’ю завдає пропуск ліків.

Багато звинувачують гормональні препарати в наборі ваги і збільшенні рослинності на тілі. Проблеми можна уникнути при правильно підібраній дозі. Помилковими стали вважатися засоби для активації імунної системи.

Полівітаміни і БАДи не здатні запобігти і вилікувати ГРВІ. Єдиним способом захисту залишається вакцинація. Зрозуміло, категорично заборонено використовувати в якості профілактики антибіотики.

Вагітні і годуючі жінки переживають стрес, який може перерости в депресію. Матері відмовляються від прийому антидепресантів, боячись нашкодити дитині. Американські вчені розвінчали всі побоювання, довівши безпеку ліків з даної групи.