Оскільки майже 80% навколишнього середовища ми сприймаємо візуально, то зір – це найбільш важливий спосіб відчуття серед усіх інших. Коли людина старіє, то гострота зору зменшується. Проте, все залежить від способу життя та догляду за очима.

Як змінюється зір в дітей?

Проблеми з очима можуть початися ще в дитячому віці. Через те, що дитина не може детально розповісти і пояснити, що саме не так, батькам потрібно уважно спостерігати за тим, як розвивається зір їхньої дитини, щоб вчасно звернутися до лікаря на огляд та консультацію і вчасно почати лікування.

Зробити це можна в клініці Окулар в Києві, яка спеціалізується на проблемах зору людей різного віку. Досвідчений лікар – офтальмолог проведе діагностику, а далі випише окуляри чи підбере потрібне лікування. Якщо захворювання складне, то може знадобитися хірургічне втручання.

Спеціалісти в клініці проводять різноманітні операції, зокрема, такі, як рефракційна заміна кришталика, лазерна корекція зору, боротьба з косоокістю та багато інших.

Проблеми з зором у молоді

Під час школи та у студентські роки зір значно погіршується через велику кількість навантаження. Саме тому необхідні вітаміни, які допоможуть зберегти зір, а також потрібно виконувати вправи для хорошої роботи очей. Часто лікар може призначити окуляри чи лінзи, якщо зір падає, або відповідні процедури для підняття гостроти зору.

Зір у людей середнього віку

Якщо людина дуже багато часу проводить за телевізором або гаджетами, у неї може розвинутися синдром сухого ока, а також очі будуть швидко втомлюватися. Можливе навіть виникнення такої хвороби як пресбіопія. Через вікові зміни, кришталик втрачає свою гнучкість та рухливість, тому можуть виникнути труднощі коли ви переводите погляд з предметів, які розташовані близько від вас, на предмети, які знаходяться далеко. В більшості випадків, ця хвороба трапляється у людей віком близько 40 років. Мультифокальні контактні лінзи допоможуть вам позбутися цієї проблеми. Після огляду та визначення хвороби, лікар назначить відповідне лікування.

Як погіршується зір у похилому віці?

Чим старшою стає людина, тим більше проблем з очима у неї може виникнути, наприклад:

Якщо у вас катаракта, то зір буде мутний, оскільки кришталик втрачає свою прозорість. Цю хворобу можна вилікувати виключно хірургічним втручанням. Глаукома виникає через те, що зоровий нерв пошкоджений, це спричинює високий тиск в оці. Хворобу лікують краплями, проте, в рідких випадках потрібна операція.

Коли в жінок настає менопауза, часто вони змушені приймати гормональні препарати. Внаслідок цього у них може бути синдром сухого ока. В такому випадку необхідно звернутися до лікаря, щоб він провів обстеження, а також виписав усі потрібні ліки.

Хоча не можна вберегтися від різноманітних спадкових захворювань, проте, якщо дотримуватися усіх рекомендацій, можна надовго зберегти гострий зір.

*На правах реклами