Саме час записатися до свого стоматолога!

Відвідувати стоматолога двічі на рік, негайно лікувати зуби при перших же проявах карієсу і ніколи не доводити справу до тієї стадії, коли вже потрібна серйозна реставрація — це все в ідеалі. А на ділі ми частенько відкладаємо лікування – через брак часу, грошей або просто звичного страху перед стоматологом. Але ось що відбувається з нашим здоров’ям, поки ми не лікуємо карієс і, всупереч досвіду і здоровому глузду, чекаємо, що «саме пройде».

Руйнуються стінки зуба

Здорові зуби досить стійкі до впливу, а щоб його зламати, потрібно докласти досить велике зусилля. Але якщо є хоча б невелике пошкодження — наприклад, викликане карієсом — стінки стають менш міцними і ламаються навіть від невеликого впливу. Так що чим довше ви не лікуєте хворий зуб, тим вище ризик в результаті втратити зуб.

Порушується обмін речовин

Хворі зуби не дозволяють ретельно пережовувати їжу, і в шлунок вона потрапляє в «необробленому» стані. Це ускладнює її перетравлення, погано позначається на загальному стані шлунково-кишкового тракту і може привести до порушення обміну речовин.

Підвищується ризик хвороб шлунково-кишкового тракту

Якщо вчасно не лікувати зуби, може розвинутися пародонтит — захворювання, що вражає м’які тканини і здатне привести до втрати зубів. А ще інфекція, що викликає пародонтит, може серйозно підточити імунітет і привести до розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту: гастриту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, панкреатиту та інших. До речі, якщо вчасно не видаляти зубний камінь, ймовірність розвитку пародонтиту багаторазово зростає.

Може розвинутися цукровий діабет

Чим сильніше запалені ваші ясна, тим вище рівень цукру в крові — пряму залежність між цими станами організму підтвердили вже кілька великих досліджень. Більш того, ці ж дослідження підтвердили, що після лікування зубів і ясен рівень глюкози в крові повертався в норму. Так що стежте за станом зубів і ясен — це особливо важливо, якщо у вас є схильність до діабету або випадки цього захворювання були у ваших найближчих родичів.

Підвищується загроза викидня

Недаремно жінкам, які планують вагітність, рекомендують ретельно обстежити стан порожнини рота і провести лікування. Інфекції, що утворюються в хворих зубах і яснах, здатні вплинути на розвиток плода і підвищити в 7 разів ризик невиношуваність вагітності.

Серце і судини опиняються під загрозою

Дослідження, результати якого були опубліковані в минулому році, підтвердило: здоров’я нашого серця можна буквально передбачити по зубах. Кожен незалічений зуб підвищує ризик розвитку серцевого нападу в два рази. Крім того, підвищується ризик інсульту, інфаркту, серцевої недостатності та ішемічної хвороби серця. Крім того, інфекції, які розвиваються в уражених карієсом зубах, можуть викликати запалення стінок судин і спровокувати утворення тромбів.

Джерело: Домашний очаг