Два поширені режими харчування, популярні серед британців, експерти пов’язали з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань і смерті в середньому віці. Відповідне дослідження провели вчені з Оксфордського університету.

Щоб вивчити вплив дієти на ризик серцево-судинних захворювань і смертності, автори проаналізували дані про здоров’я 116 806 чоловік. Вік учасників дослідження становив від 37 до 73 років, середній вік – 56 років.

В ході експерименту вони повідомляли про їжу, яку вживали. Захворюваність серцево-судинними захворюваннями і смертність розраховувалися з використанням даних реєстрації госпіталізацій і смертей до 2017 і 2020 років, повідомляє журнал BMC Medicine.

В результаті вчені визначили два найбільш небезпечних раціони, в яких:

  • багато шоколаду, кондитерських виробів, масла та білого хліба і мало свіжих фруктів та овочів;
  • багато підсолоджених цукром напоїв, фруктових соків, шоколаду, кондитерських виробів, цукру і консервів, мало масла і жирного сиру.
Читайте також:  Дефіцит вітаміну D: простий напій на сніданок підвищить рівень речовини взимку

Дослідники виявили, що прихильники першої “дієти” були в основному чоловіками і частіше страждали ожирінням в порівнянні з тими, чия дієта не включала велику кількість цих продуктів. Вони, хоч і були молодше 60 років, мали більш високий ризик серцево-судинних захворювань, ніж люди старшого віку або не мають надмірної ваги. Серед прихильників другого раціону виявилося більше жінок, і у них також виявився високий ризик серцево-судинних захворювань.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News