Наукові експерти закликають чоловіків стежити за розмірами талії і животів. За їх словами, занадто велика кількість жиру в цих областях може бути шкідливим для здоров’я, про це повідомляє портал Focus.de.

Пиво тут, шоколадка там: збільшення живота не рідкість для чоловіків старше певного віку. Однак, якщо розмір живота стає занадто великим, це може перетворитися на серйозну проблему для здоров’я.

Експерти розповіли, якою має бути талія у чоловіків.

«Рекомендується, щоб у чоловіків розмір талії був не більше 94 сантиметрів. Приблизно від цього значення значно зростає ризик різних захворювань, включаючи високий кров’яний тиск і діабет», – повідомляє портал.

Основною небезпекою жиру на чоловічих животах стає те, що з його накопиченням в органах черевної порожнини збільшується і концентрація жиру в печінці та підшлунковій залозі, де він перешкоджає виробленню цукру в крові інсуліну. Водночас жирові клітини забезпечують виділення в організмі шкідливих гормонів і речовин, які, наприклад, викликають кальцифікацію судин.

«Для нормалізації порушеного обміну речовин часто не потрібно багато. Трохи спорту і кілька скинутих кілограмів – цього цілком достатньо. Існує емпіричне правило: якщо у вас занадто великий живіт, загальну масу тіла потрібно зменшити на 5-10 відсотків, а потім підтримувати цю вагу», – поділилися рекомендацією експерти.