Якщо ви постійно сідаєте на дієти, але правильний підрахунок калорій і вимірювання необхідних порцій вводять вас в оману, не впадайте у відчай. У цій статті ми пропонуємо вам якусь методику, за допомогою якої ви зможете розподілити порції, використовуючи звичайну людську руку. Не потрібно ні ваги, ні калькулятора, ні чого-небудь ще — тільки долоня і п’ять пальців.

Для початку просто поставте перед собою долоню і подивіться на пальці. У даному випадку, кількість пальців відповідає кількості прийомів їжі, які ви будете здійснювати щодня. При цьому, за розмірами пальців, вам вдасться визначити порції, що вживаються протягом доби — починаючи від сніданку і закінчуючи вечерею.

Приміром, за вечерю відповідає мізинець. Відповідно, великий палець відповідає за сніданок. Таким чином, нескладно визначити, що на сніданок повинно бути з’їдено як можна більше, а ось на вечерю — поменше.

Вимірювання порцій в дії Якщо стиснути руку в кулак і подивитися на неї, то обсяг цього кулака буде показувати приблизну кількість вуглеводів, яку вам необхідно заповнити протягом кожної трапези. Тобто, для того щоб вгамувати свій голод, вам знадобиться порція продуктів розміром з кулак. Це може бути, наприклад, будь-яка крупа, яка вам подобається.

Кількість білків визначається по площі долоні — вам буде достатньо невеликого шматка м’яса, риби, які будуть відповідати її розмірам. Цього цілком вистачить для одного прийому їжі.

Любителі сиру також з легкістю зможуть визначити його необхідну кількість. Для цього їм потрібно з’єднати два пальці, які складуть величину даного продукту.

Вказівний палець допоможе визначити, яка кількість жирів необхідно з’їсти за один присід. Для цього досить умовно виміряти відстань від кінчика до першої лінії — саме такого шматочка цілком вистачить, щоб потреба в жирах зникла.

Для фруктів і овочів краще всього скласти дві руки в жменю. Подвійна порція такої жмені з фруктів дозволить вирішити всі проблеми. До речі, дієта не повинна бути причиною відмови від солодкого. Але важливо пам’ятати, що його кількість не повинна перевищувати обсягу кінчика великого пальця. А якщо у вас з’явиться бажання з’їсти десерт, стисніть руку в кулак і уявіть собі шматок, який би на ньому помістився. Саме таку порцію ви можете собі дозволити.

Таким чином, за допомогою цієї досить простої методики, ви зможете визначити порції їжі, які можна вживати на дієті. Врахуйте, що не варто її використовувати для визначення порцій для дітей, адже для них вони зовсім інші, ніж для дорослих.