Часом викроїти день-другий на відвідування лікарів непросто. Проте слід постаратися, вважає лікар-терапевт Центру молекулярної діагностики Маргарита Зінатуліна.

Вона назвала топ-6 найважливіших досліджень для жінок. Вони дозволять виявити більшість проблем ще до появи видимих ​​ознак хвороби, і в цьому випадку поправити здоров’я буде набагато легше і дешевше.

Загальний та біохімічний аналіз крові

Повна назва дослідження – клінічний аналіз крові з лейкоцитарною формулою та ШОЕ. Він вказує на зміни у формовому складі крові, а також допомагає виявити запалення та оцінити його ступінь. Якщо людина хворіє, загальний аналіз крові – це, як правило, перше, що призначає лікар для встановлення діагнозу. Біохімічний аналіз – це розширений тест, який включає велику кількість показників того, як працюють наші внутрішні органи.

Загальний аналіз сечі

Це дослідження вкаже на запальні захворювання сечостатевої системи та інші неінфекційні захворювання.

Аналіз крові на ТТГ та вільний Т4

Показник тиреотропного гормону (ТТГ), а також вільний тироксин (Т4) – це базові тести, які вказують, в якому стані знаходиться наша щитовидна залоза. Порушення її роботи фатально позначаються на загальному гормональному фоні, самопочутті та зовнішності жінки.

Аналіз крові на холестерин

На думку лікаря, ближче до менопаузи жінці необхідно робити розширений тест, ліпідний профіль із розрахунком індексу атерогенності, щоб оцінити ризик розвитку атеросклерозу, інфаркту та інсульту.

Аналіз крові на вітамін D

Цей аналіз не входить до переліку обов’язкових. Однак нормальний рівень вітаміну D є дуже важливим, у багатьох людей спостерігається його дефіцит.

Глюкоза крові натще

Це простий аналіз, який допоможе оцінити ризик розвитку цукрового діабету або наявності факторів, що привертають до нього. Нерідко цей аналіз проводиться одночасно із біохімічним.