Зараз в магазинах продається багато недорогого винограду. Які корисні властивості були виявлені у ягід винограду вченими і медиками?

Виноград є постачальником цінних для організму біологічних речовин.

Ресвератрол. Це біологічно активна речовина з групи рослинних естрогенів може боротися з речовинами, які ушкоджують клітини. Ресвератрол запобігає злипання крові, знижує рівень холестерину і пригнічує запалення в судинах.

Фенольні сполуки. Жоден фрукт не має такої високої частки кавової кислоти, як виноград. Крім неї у винограді містяться такі фенольні сполуки як кверцетин та мірицетин. Кілька досліджень показали, що вони захищають організм від розвитку раку і серцево-судинних захворювань.

Фолієва кислота. Є різновидом вітаміну B, її часто виписують як харчову добавку вагітним жінкам: дефіцит фолієвої кислоти може вести до патологій розвитку плоду. Брак цієї речовини в організмі дорослих людей провокує розвиток раку, безпліддя, порушень психіки.

Читайте також:  Як підняти рівень заліза, щоб не падати в непритомність

Вживання винограду корисно для поліпшення роботи ряду органів і систем організму.

Шлунок і кишечник. Виноградна клітковина забезпечує регульоване травлення. Присутня в ньому суміш целюлози, цукру і кислот діє як природне проносне.

Зуби і кістки. Для наших кісток виноград цінний з точки зору мінералів, які містяться в ньому. До складу його ягід входять кальцій, калій, магній, які, крім іншого, зміцнюють кістки і зуби.

Серце і кровообіг. Антиоксидантні компоненти винограду допомагають підтримувати рівень холестерину в здоровому діапазоні і можуть знижувати кров’яний тиск. Його вживання збільшує вміст в крові оксиду азоту, який запобігає утворенню згустків крові, тим самим скорочуючи вірогідність серцевих нападів.

Читайте також:  Вживання п'яти порцій фруктів і овочів на день може сприяти продовженню життя: результати досліджень

Шкіра. У кісточках винограду містяться вітаміни А, Е, К і природні олії, які сприяють зміцненню клітин і омолоджуючий ефект. Фахівці радять їсти ягоди з кісточками і зі шкіркою.

Нервова система. Виноград є багатим джерелом вітамінів А, С, В6 і фолатів (похідних фолієвої кислоти), а також важливих мінералів – калію, кальцію, заліза, фосфору, магнію і селену: завдяки такому складу він ефективно знімає втому і нервову напругу, відновлює сили і енергію, підвищує захист організму від стресу.

Легені. Виноград покращує стан дихальних шляхів і легенів – лікарі рекомендують цю ягоду астматикам.

Медики радять з’їдати щодня від 150 до 250 грам в день. За їх словами, в темних ягодах міститься найбільша кількість антиоксидантів, які зміцнюють імунітет, але в той же час чим виноград темніше, тим значніше його алергенний потенціал. Людям зі слабкою підшлунковою залозою, цукровий діабет або ожиріння а також деякими проблемами з шлунково-кишковим трактом від вживання винограду краще утриматися.

Читайте також:  Названі шкідливі наслідки надмірного вживання моркви

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News