Пропуск сніданків може бути корисним у справі захисту зору, як встановили вчені з Південної Кореї. Виявляється, ця звичка знижує ризик розвитку вікової макулодистрофії.

Південнокорейські дослідники з Yonsei University College of Medicine встановили, що звичка пропускати сніданок пов’язана зі зменшенням ризику розвитку макулодистрофії. У спостереженнях взяли участь 4500 осіб від 55 років і старше. Дослідники отримали інформацію про їхнє харчування, а сам період спостереження становив три роки. Його учасників розділили на дві групи, залежно від того, чи вживали вони сніданок протягом тижня, чи ні.

Потім учасників групи зі сніданком порівняли з людьми, які практикували так зване уривчасте голодування, протягом якого вони взагалі не вживали сніданок. Також усі ці учасники проходили через огляди, що дозволяють виявити ризик розвитку вікової макулодистрофії – найпоширенішої причини втрати зору у людей похилого віку.

Читайте також:  Імунолог розповів, що відмова від переробленого м'яса допомагає продовжити життя

Результати показали, що 25% всіх пацієнтів зіткнулися з цим дуже поширеним віковим захворюванням зору. Однак у групі на уривчастому голодуванні, де не снідали, учасники мали знижений ризик вікової макулодистрофії порівняно з тими, хто від сніданку не відмовлявся. Особливо це спостерігалося в осіб молодше 70 років, які мали ожиріння, і навіть що у містах.