Лікар Наталія Зубарєва розповіла, на що потрібно орієнтуватися при виборі дезодоранту і чого не має бути у його складі.

Дезодорантами ми активно користуємося протягом усього року, проте влітку вони просто незамінні.

Важливо знати, що ці косметичні засоби не тільки рятують нас від підвищеного потовиділення, але й можуть завдати істотної шкоди здоров’ю.

«Дезодоранти нейтралізують запах поту і не дають розмножуватися шкідливим бактеріям. Містять велику кількість ароматичних добавок і добре, якщо вони натурального походження — на жаль, найчастіше це фталати», — каже експерт.

У чому відмінність дезодорантів від антиперспірантів? Якщо перші просто нейтралізують запах поту, другі впливають на потовиділення.

Фахівець радить уважно читати склад таких коштів. За наявності певних інгредієнтів антиперспіранти стають небезпечними для здоров’я.

Отже, які це інгредієнти? Насамперед, шукаємо на етикетці алюміній. Може позначатися як aluminium chlorohydrate, aluminium zirconium. Знайшли у складі – не купуємо такий засіб.

«Алюміній – це нейротоксин. Токсичну роль у розвитку таких захворювань, як хвороба Альцгеймера, Паркінсона та аміотрофічного латерального склерозу доведено».

Також намагаємося уникати парабенів (paraben). Вони здатні накопичуватися в людини, руйнуючи його зсередини. Також мають здатність змінювати гормональне тло.

Ще один небезпечний інгредієнт – фталати (phthalates). Завдають шкоди гормональній системі, печінці та легким. Викликають серйозні порушення в ендокринній, статевій системах, порушують вироблення тестостерону.