Відомо, що напої дуже впливають на стан мозку. Тому важливо стежити за тим, що ви п’єте кожен день.

Напої, що містять багато доданого цукру, можуть зашкодити мозку та здоров’ю загалом. Ось яких саме напоїв вам краще уникати.

Підсолоджені напої. Цукор шкодить організму за рахунок того, що він пов’язаний із хворобами серця, інсультом, метаболічним синдромом, запаленням, діабетом другого типу. У ході недавнього дослідження, результати якого опубліковані в Журналі профілактики хвороби Альцгеймера, виявилося, що ті, хто частіше вживав підсолоджені напої, втричі частіше стикалися з деменцією. У любителів солодких напоїв також вдвічі вищий був ризик інсульту, пише Eat This, Not That. Згідно з дослідженнями Гарвардської школи громадської охорони здоров’я, люди, які випивають в день один або більше солодких напоїв, з більшою ймовірністю матимуть погану пам’ять, матимуть менший обсяг мозку, а також набагато менший за обсягами гіпокамп (частина мозку, пов’язана з навчанням та пам’яттю) .

Молочні коктейлі. Вони містять насичені жири, які підвищують рівень «поганого» холестерину. А наукові дослідження доводять, що через високий рівень холестерину може підвищитися ризик розвитку деменції.

Кавові напої. Це стосується мокко, ароматизованого латте, фраппе тощо. У них може бути дуже багато цукру.

Спортивні напої. Призначені вони для тих, хто серйозно займається спортом. А для звичайних людей вони можуть стати джерелами зайвих калорій та цукру. Через цукор у вас може підвищитися ризик розвитку діабету другого типу, хвороб серця, збільшення ваги, появи неврологічних проблем.

Відновлювальні напої. Вони також потрібні саме спортсменам. А не дуже корисні вони для мозку тому, що складаються з великої кількості калорій, а також простих вуглеводів.

Енергетики з кофеїном. Вони не дадуть ніяких переваг, якщо ви не спортсмен або студент, якому потрібно терміново прокинутися.