Колінним артритом страждає кожна третя жінка старше 45 років.

Хрускіт, клацання і навіть болі в колінах – в який момент пора турбуватися про артрит і вживати заходів? Ми зібрали кілька найбільш явних симптомів, помітивши які, саме час звертатися до лікаря.

Скрип і скрегіт

Якщо виконуючи рухи, ви і навколишні чути скрип, скреготіння та інші подібні звуки, які видають ваші коліна, пора турбуватися. Подібні звуки можуть бути ознакою того, що головка суглоба не захищена спеціальною рідиною і треться один об одного — з часом це може привести до зносу суглоба і серйозного пошкодження.

Поступове наростання болю

При травмі коліна або суглоба біль буває різким і сильним, а ось при артриті вона наростає поступово. Спершу ви можете відчувати його тільки в ранкові години або відразу після пробудження, але з часом напади можуть стати більш частими і тривалими. Не чекайте, звертайтеся до лікаря і вживайте заходів.

Посилення болю під час активності

Незважаючи на те, що при артриті біль може посилюватися під час руху, лікарі радять не обмежувати рух: навпаки, м’яка навантаження, така як плавання або ходьба, можуть допомогти розробити суглоб, поліпшивши циркуляцію суглобової рідини і зменшивши запалення. Тому зверніться до лікаря, якщо відчуваєте болі при навантаженні, але не припиняйте рух.

Опухлі або деформовані коліна

При запальному процесі в області суглоба може сформуватися невелика припухлість — від запалення або скупчення рідини. Як правило, припухлість не дуже велика, але зазвичай достатнього розміру, щоб її можна було помітити. Звертайте увагу на будь-яку зміну розміру або форми ваших колін і обов’язково звертайте до лікаря при перших ознаках деформування.

Болі при сирій погоді

Артрит і правда може бути свого роду барометром: близько 70% пацієнтів з артритом, які брали участь у тематичному дослідженні, відзначили, що відчували посилення больових відчуттів в сиру і дощову погоду. Дослідники поки не визначили зв’язок між цими явищами, але підтверджують: болі в колінах, посилюються напередодні або під час дощу, можуть бути симптомом розвивається артриту.

Джерело: Домашний очаг