ГоловнаНовини Здоров'яШість продуктів, яких треба уникати вагітним жінкам

Шість продуктів, яких треба уникати вагітним жінкам

Під час вагітності слід дотримуватися певного харчування, щоб народити міцну і здорову дитину. Є продукти, які допоможуть у вирішенні цього питання, а інші навпаки можуть привести до шкідливих ефектів. Детальніше про ті продукти, яких слід уникати вагітним жінкам, розповімо в нашому матеріалі.

харчування вагітних влітку

М’який сир

На першому місці серед забороненого знаходиться м’який сир. Особливо це стосується запліснявілого продукту. Ніяких інших сирів теж не повинно бути в раціоні вагітної жінки. Вся справа в тому, що вони здатні викликати бактеріальні інфекції, наприклад, лістеріоз, сальмонела або токсичний шок.

Сире яйце

Якщо відварені яйця вагітним жінкам їсти дозволено, то сирих краще уникати всі дев’ять місяців цікавого положення. Це знову-таки пов’язано з інфікуванням – є високий ризик зіткнутися з сальмонелою.

Читайте також:  У чому полягає користь і шкода супів

Паштет

За словами дієтологів, паштети їсти вагітним жінкам не рекомендується. Подібна рекомендація пояснюється тим, що в паштеті багато вітаміну А. Це може бути токсичним для майбутньої дитини. Адже бета-каротин впливає на ріст і розвиток плода.

Алкоголь

Цей продукт абсолютно очевидно заборонений для вагітних. Якщо ви десь чули, що невелика його кількість ніяк не зашкодить, то глибоко помиляєтеся. Це абсолютно шкідливий продукт для вагітних жінок і їх майбутніх дітей.

Риба

Деякі види даного продукту може нашкодити жінці і дитині. У рибі може міститися багато ртуті, яка руйнує нервову систему плода. Особливо це стосується акули, риби-меч, марлін, тобто досить екзотичних видів риби. А ось традиційні сорти риби для вагітних можуть бути тільки корисними.

Читайте також:  Продукти, які варто включити в раціон, щоб захистити легені від інфекцій

Кофеїн

Від кофеїну теж краще відмовитися під час вагітності. 200 міліграмів на день – цілком допустима доза кави, але не більше. Інакше можна нашкодити організму.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News