ГоловнаХвороби і лікуванняФурункул: як його розкривають, наскільки це необхідно і чого слід боятися

Фурункул: як його розкривають, наскільки це необхідно і чого слід боятися

Фурункул – гнійничкові запалення шкіри. Волосяний фолікул, сальні залози і сполучна тканина, уражені золотистим або білим стафілококом, утворюють щільний інфільтрат, який необхідно розкривати в разі нагноєння.

Фурункул

Коли фурункули потрібно розкривати?

Зазвичай хірургічне лікування фурункулів вважається крайнім заходом, до якого вдаються лише у разі низької ефективності консервативних методів і розвитку ускладнень.

На початковій стадії гнійно-некротичного запалення проводять ультрафіолетове опромінення фурункула, обколюють його окружність розчинами антибіотиків і знеболюючих. Ураженої частини тіла необхідний спокій, тому, якщо фурункул утворився на руці або нозі, лікарі накладають знімні гіпсові лонгет.

Читайте також:  5 продуктів, які пришвидшують появу зморшок

Абсолютним показанням до розтину фурункула є абсцес, флегмона, карбункул та інші важкі ускладнення гнійного запалення м’яких тканин.

Як проходить розтин фурункула?

Операція по розтину фурункула проводиться хірургом під місцевою анестезією, тому є абсолютно безболісною для пацієнта. Лікар здійснює прокол інфільтрату і видаляє гній за допомогою шприца або катетера. Також гній може бути видавлений. Після розтину фурункула рану очищають водним розчином антисептика.

Після операції пацієнтові щодня роблять перев’язки, використовуючи гіпертонічний розчин хлориду натрію. Коли порожнину очиститься від некротичних мас, накладають пов’язки з маззю Вишневського, міняючи їх раз на 2-3 дні.

Читайте також:  Дієтологи вибрали найкорисніший хліб

Розтин фурункула

Вам буде цікаво: Фурункул – лікування в домашніх умовах

Іншим варіантом хірургічного лікування фурункула є його повне висічення з наступним накладенням швів.

Для закріплення лікувального ефекту, здорову шкіру навколо розкритого фурункула змазують 70% розчином спирту або діамантовим зеленим. Також рекомендуються фізіотерапевтичні процедури: кварц, УВЧ, солюкс.

Чи потрібно боятися розтину фурункула?

Операція по розтину фурункула запобігає розвитку серйозних ускладнень, що загрожують життю пацієнта, тому боятися слід не її, а власної бездіяльності. Фурункул – небезпечне інфекційне запалення, а не звичайний косметичний недолік. Відсутність адекватного лікування або спроби самостійно розкрити інфільтрат загрожують сепсисом і летальним результатом. Також слід пам’ятати, що фурункули лиця лікують тільки в умовах медичного стаціонару.

Читайте також:  Експерт: Куріння зменшує пеніс і сприяє імпотенції

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ФУРУНКУЛ НОСА

ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ ФУРУНКУЛЬОЗУ

ЗАГНОЄННЯ РАНИ І СПОСОБИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ

Читайте також: