Картопля повна вітамінів і мінералів, які важливі для нашого організму, її вживання стабілізує цукор в крові, захищає від розвитку запалення і пухлин, допомагає схуднути. Медики закликають не відмовлятися від картоплі і правильно її вживати.

Вітаміни. Картоплини повні вітамінів, особливо B1, B2 і B6. Але також у них багато вітаміну C: три-чотири середніх плода забезпечують понад половину добової потреби в цьому вітаміні С. Завдяки своєму комплексу мікроелементів картопля зміцнює імунну систему і стимулює обмін речовин.

Цукор в крові під контролем. До складу вареної картоплі входять неперетравлювані компоненти, які набухають в шлунку, і таким чином не дають нам багато їсти. Крім того, завдяки цим речовинам рівень цукру в крові довго не підвищується після їжі.

Схуднення. Оскільки картопля захищає від різкого зростання цукру в крові, людина тривалий час відчуває себе ситою і не тягнеться за додатковою порцією їжі. Таким чином картопля виявляється корисною для схуднення і підтримки ваги – звичайно, за умови, що вона вживається не в смаженому вигляді або в складі калорійних страв.

Тим, хто хоче схуднути, експерти рекомендують їсти варену картоплю з овочами та зеленню, або з яйцями. За їх словами, відварну картоплю в поєднанні з омлетом або вареними яйцями дозволяє організму краще перетворювати білок у власні м’язи.

Покращує робота шлунка і кишечника. Крохмаль, що міститься в картоплі, корисний для шлунка і кишечника: він пов’язує надлишок кислоти, токсини і виводить їх. Картопляний сік в свою чергу діє як ліки від печії.

Захищає від раку. Регулярне вживання картоплі знижує для організму ризик розвитку раку шлунка, це встановили китайські вчені з Чжедзянського університету. Захист від раку шлунка в зв’язку з вживанням картоплі дослідники схильні пояснювати дією антиоксидантного компоненту – вітаміну С. Щоденне вживання 50 мг вітаміну С, які містяться у двох середніх картофелинах, зменшують ймовірність виникнення раку шлунка на 8%, констатували фахівці.

Перевірений засіб для компресів. Теплу м’яту варену картоплю загортають в рушник, прикладають до спини в області легенів або до грудної клітки, до шиї. Такий компрес добре підходить для лікування бронхіту, ангіни.

Допомога при варикозі. У разі варикозного розширення вен місця з припухлими венами корисно кілька разів на день обробляти свіжим соком картоплі.

Джерело: МедікФорум