ГоловнаНовини Здоров'яЦироз печінки і фіброз легенів навчилися лікувати

Цироз печінки і фіброз легенів навчилися лікувати

Вчені з Клініки Майо (США) знайшли спосіб вилікувати цироз печінки і фіброз легенів. Взагалі ці захворювання вважаються невиліковними.

Дослідження

Ці захворювання абсолютно різні, однак і при цирозі печінки, і при фіброзі легень спостерігається один і той же процес — в результаті постійного запалення здорова тканина заміщується фіброзною (рубцевою) сполучною тканиною. Це призводить до дисфункції ураженого органу.

Вчені виявили два білки YAP і TAZ, що регулюють роботу генів і забезпечують їх «інструкціями», виконання яких призводить до фіброзу тканин. Однак заблокувати їх не можна, так як вони беруть участь в інших, корисних для організму процесах.

Читайте також:  На скільки кілограмів реально схуднути за місяць: дієтологиня розповіла про підводні камені

В ході дослідження експерти з’ясували, що на поверхні фібробластів, що відповідають за процес фіброзу в легенях і печінці, є дофамінові рецептори, як у клітин нервової системи.

Стимулювання цих рецепторів призводить до блокування білків YAP і TAZ, що, в свою чергу, викликає зміни у функції фібробластів. Замість того щоб активно формувати рубцеву тканину, ці клітини починають її, навпаки, руйнувати.

В результаті процес фіброзу гальмується, і в ураженому органі починає відновлюватися здорова тканина.

Ефективність методу вже доведена на мишах і зразках людської фіброзної тканини, взятих з легенів і печінки.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News