Здавалося б, як можна захворіти під час відпустки? Адже це час довгоочікуваного відпочинку і нових вражень. Але, на жаль, нерідко «відпускний» спосіб життя стає випробуванням для нашого здоров’я. Як не потрапити на лікарняний після відпустки?

Неприємності зі здоров’ям можуть трапитися в дорозі, під час дегустації нових страв, при зустрічі з місцевими інфекціями. Щоб не потрапити на лікарняний після відпустки, важливо знати «ворога в обличчя» і бути готовим протистояти йому.

Як уникнути хвороби в дорозі?

І поїздка в задушливому плацкартному вагоні поїзда, і авіапереліт можуть спровокувати загострення хронічних захворювань. Зокрема, перепади тиску в літаку небезпечні для здоров’я людей із серцево-судинними захворюваннями, порушеннями мозкового кровообігу, діабетиків, вагітних жінок.

Якщо в поїзді людина має можливість пройтися по вагону, а в автобусі – виходити на свіже повітря на зупинках, то під час далеких перельотів вона змушена проводити без руху багато годин. Це порушує циркуляцію крові в кінцівках. Результат – загострення хронічних захворювань і погіршення самопочуття навіть у цілком здорових людей.

Читайте також:  Вебинары для врачей: эффективное современное обучение

Загострена в дорозі хвороба може нагадувати про себе ще довго. Тому людям з хронічними захворюваннями, перш за все, серцево-судинними, повернувшись з відпустки, потрібно відвідати свого лікаря. Можливо, знадобиться скоригувати схему лікування і підібрати нову дозування ліків.

Довідпочивались: як не захворіти у відпустці

Якщо після поїздки у вас з’явився біль, тяжкість, відчуття печіння в ногах, оніміння ніг, виступили судинні зірочки, як можна швидше зверніться до лікаря-флеболога.

Щоб не потрапити на лікарняний після відпустки, в поїзді краще лягати спати головою до дверей або проходу. Адже зазвичай з вікон дме, і до ранку можна прокинутися з закладеним носом.

Нездорова їжа

Захворіти під час відпустки дуже легко, якщо без перебору куштувати страви місцевої кухні або харчуватися звичною їжею сумнівної якості. Тим більше що у відпустці нам часто не хочеться контролювати якість і кількість з’їденого.

Читайте також:  Вплив сидіння на здоров'я: Медичні проблеми та шляхи запобігання

Незвична, неякісна або просто нездорова їжа можуть стати причиною загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту (гастриту, виразкової хвороби, панкреатиту, коліту і т.д.), кишкових інфекцій, харчової алергії.

Крім того, у відпустці багато хто з нас дозволяють собі випити значно більше алкогольних напоїв, ніж в «звичайному» житті. В результаті, поки людина відпочиває, його печінка працює на межі можливостей. Її реакція на таку поведінку може бути непередбачуваною.
 
Якщо після відпустки вас турбують тяжкість і біль у животі, печія, відрижка, підвищене газоутворення, запори або пронос, зверніться до гастроентеролога. Ознакою харчової алергії і дисбактеріозу також може бути висипання на шкірі.

Довідпочивались: як не захворіти у відпустці

Приїжджаючи на нове місце, ви змушені вживати нову для вас воду. Вода, що містить багато солей кальцію, може викликати загострення хронічних захворювань нирок. Тому якщо ви належите до числа людей з такими захворюваннями, обов’язково відвідайте лікаря-уролога.

Небезпечні інфекції

Щоб знизити ризик зараження небезпечними інфекціями у відпустці, перед поїздкою потрібно зробити необхідні щеплення проти характерних для цієї країни збудників небезпечних захворювань. Також важливо дотримуватися правил особистої гігієни, не купувати їжу у вуличних торговців, пити тільки бутильовану воду. Але навіть у цьому випадку ви не застраховані від зустрічі з місцевими небезпечними інфекціями. Зверніть увагу, що симптоми багатьох тропічних інфекцій можуть з’явитися навіть через місяць після повернення з країн Африки, Південної Америки, Південно-Східної Азії, островів Тихого та Індійського океану. Тому якщо ви подорожували в цих краях, відразу ж після повернення додому краще здати аналізи на тропічні інфекції.

Читайте також:  Які питання ставити лікарю на прийомі?

Велелюбні відпочиваючі ризикують захворіти під час відпустки венеричними захворюваннями. Тому якщо у вас були випадкові незахищені сексуальні контакти, обов’язково пройдіть повне обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІДПОЧИНОК ПІСЛЯ ВІДПОЧИНКУ: ЧОМУ ТАК ВАЖКО ПОВЕРНУТИСЯ У ЗВИЧНУ КОЛІЮ ПІСЛЯ ВІДПУСТКИ?

АЛЕРГІЯ ПІСЛЯ ВІДПУСТКИ

КУРОРТНИЙ РОМАН: ЧИ МОЖЛИВИЙ ЩАСЛИВИЙ ФІНАЛ?