Мабуть, одним з найбільш поширених питань, що стосуються їжі, є питання про те, скільки солі їсти у день дозволено, а також чим загрожує надлишок даної добавки. Вчені в черговий раз вирішили дослідити цю проблему і відповіли на всі питання, що цікавлять людей. Подробиці – в нашому матеріалі.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Університету Колорадо. Вони опублікували результати дослідницької роботи на сторінках спеціалізованого видання. Виявилося, що надмірне споживання солі може призвести до синтезу і збільшення концентрації фруктози в печінці. Це здатне спровокувати різного роду проблеми: утворення ожиріння, резистентності до інсуліну (викликає цукровий діабет) і неалкогольної жирової хвороби печінки.

У випробуваннях задіяли лабораторних гризунів, яким протягом 30 тижнів давали воду з різною концентрацією фруктози, сукралози (це підсолоджувач) і кухонної солі. Після цього давали звичайні соляні розчини. Вчені вимірювали вагу тіла, споживання енергії. Після цього вони проводили розтин тварин для вивчення печінки.

В результаті у мишей виявили резистентність до інсуліну, збільшувалася маса тіла, частка жирової тканини в печінці. А ось генномодифіковані тварини не відчували таких мук.

За словами експертів, оптимальним кількістю солі є не більше 5 грамів в день.

Джерело: 7mednews