Гарбузове насіння – джерело корисних мікроелементів і вітамінів, необхідних для людського організму. Тому користь гарбузового насіння для здоров’я безсумнівна. Цей цінний продукт підтримує роботу серця, печінки, зміцнює імунітет, допомагає боротися з цукровим діабетом. А також насіння гарбуза піклується про чоловіче здоров’я і є ефективним для підтримки жіночого здоров’я в період менопаузи. До того ж, насіння гарбуза дуже поживні і забезпечують організм необхідною енергією. Продукт також є загальнодоступним, адже гарбуз вирощується повсюдно. Введіть цілюще насіння в свій раціон, адже на це є 9 важливих причин!

Яка користь від гарбузового насіння

Гарбуз особливо цінується тими, хто дотримується здорового способу життя. Він є незамінним дієтичним продуктом, і корисно в гарбузі все: шкірка, м’якоть і насіння. Чим же гарбузове насіння так корисно для здоров’я?

Завдяки тому, що гарбузове насіння дуже поживне, це ідеальний варіант для перекусу, якщо до обіду або вечері ще далеко. Крім того, ви не тільки насититеся, але й забезпечите свій організм вітамінами і корисними мікроелементами.

Насіння гарбуза містить велику кількість клітковини, і, ввівши продукт в свій щоденний раціон, ви можете значно підвищити добову норму вживання клітковини. І навіть досягти рекомендованого показника – 50 г клітковини на 1000 спожитих калорій.

Ще одним важливим компонентом, що міститься в гарбузовому насінні, є протеїн. Завдяки протеїну гарбузове насіння — необхідний продукт для вегетаріанців і тих, хто дотримується сироїдіння.

Ще однією перевагою є те, що насіння гарбуза не потребують спеціального зберігання або заморожування. Ви можете взяти їх з собою в дорогу, не переживаючи, що вони зіпсуються. Такий варіант перекусу дуже зручний для людей, які постійно в роз’їздах, або цілий день працюють в офісі.

І навіть якщо ви знаходитесь вдома, але дотримуєтеся здорового способу життя і слідкуйте за своїм харчуванням, гарбузове насіння допоможуть організувати й урізноманітнити раціон. А тепер давайте розглянемо докладніше, у чому ж полягає користь гарбузового насіння.

Гарбузове насіння і 9 причин додати їх в щоденний раціон харчування
1. Користь гарбузового насіння для серцево-судинної системи

Гарбуз дуже корисний для здоров’я, адже містить такі необхідні елементи, як магній і калій. Вони беруть участь в цілому ряді життєво важливих процесів в організмі людини. Магній відіграє важливу роль у насиченні клітин енергією, у синтезі РНК і ДНК. Калій забезпечує роботу серця, а також необхідний для тонусу кровоносних судин і хорошого травлення.

Поширеність серцево-судинних захворювань свідчить про те, що більшість людей відчуває серйозний дефіцит магнію і калію в організмі. Тому гарбуз, а також гарбузове насіння, повинні стати обов’язковою складовою раціону людей з проблемами серця. Насіння гарбуза – доступний і надзвичайно корисний продукт, який допоможе заповнити дефіцит магнію і калію в організмі.

Таким чином, магній і калій є важливими мікроелементами для серця і судин. Вживання гарбузового насіння допоможе поліпшити роботу серцевого м’яза, нормалізувати кров’яний тиск, а також запобігти збої серцевого ритму і серцевий напад.

Людям, страждаючим гіпертонією, рекомендується додавати насіння гарбуза в свій щоденний раціон. Відомо, що ¼ склянки насіння гарбуза містить майже половину добової норми калію і магнію. Це хороший аргумент для того, щоб почати вживати цілющі гарбузове насіння вже з завтрашнього дня!

2. Гарбузове насіння для печінки

Гарбуз – прекрасний дієтичний продукт для печінки. Сприятливо впливають на орган і гарбузове насіння. Вони мають жовчогінну дію, тим самим покращуючи травлення.

Печінка відіграє важливу роль у виведенні токсинів з організму. При незбалансованому харчуванні, вживанні неякісних продуктів і величезній кількості шкідливої їжі, функція печінки знижується. Тому цей орган особливо потребує постійної уваги.

Ненасичені жирні кислоти, антиоксиданти і клітковина, якими так багаті гарбуз і гарбузове насіння, підтримують правильну роботу печінки. Рекомендується вживати насіння гарбуза разом з насінням льону. Таке поєднання корисних насіння стане прекрасною підтримкою здоров’я печінки.

3. Гарбузове насіння підвищує імунітет

Безліч вітамінів і необхідних організму мікроелементів, які містять гарбуз і гарбузове насіння, благотворно впливають на імунітет. Це вітаміни групи В, а також вітамін С, необхідний для підтримки захисної функції організму.

Крім того, гарбузове насіння, також як і сам гарбуз, багаті такими мікроелементами, як селен і цинк, які є необхідними для активізації імунної системи. Нестача цих елементів в організмі проявляється слабкістю, хронічною втомою, депресією, частими простудними захворюваннями, грипом, проблемами з пам’яттю та поганою успішністю учнів. Тому користь гарбузового насіння для імунної системи незаперечна.

При наявності зазначених проблем гарбуз, безсумнівно, повинен стати бажаним продуктом на вашому столі. Для поповнення дефіциту цинку і селену в організмі рекомендується вживати гарбузове насіння щодня. Вони сприяють підвищенню імунітету, а також допоможуть вирішити проблеми зі здоров’ям, пов’язані з дефіцитом цих мікроелементів в організмі.

4. Насіння гарбуза – джерело ненасичених жирних кислот

Для забезпечення нормального перебігу всіх біологічних і хімічних процесів в організмі необхідно щодня споживати достатню кількість ненасичених жирних кислот Омега-3 разом з їжею. Корисні для здоров’я кислоти Омега-3 містять у великій кількості морепродуктів і рибі. Але вони, як правило, присутні в нашому раціоні недостатньо, щоб повністю забезпечити організм жирними кислотами.

У цьому випадку на виручку прийде насіння гарбуза, адже воно може стати важливим джерелом Омега-3. Гарбузове насіння, як горіхи та інші насіння, дуже багаті рослинними жирами. Вони містять альфа-ліноленову кислоту, яка розщеплюється організмом на інші важливі жирні кислоти. Тому введення корисного й живильного продукту в щоденний раціон принесе багато користі здоров’ю.

5. Користь гарбузового насіння для чоловічого здоров’я

З огляду на те, що насіння гарбуза містить цинк, воно є прекрасним засобом для здоров’я простати (передміхурової залози). Тому гарбузове насіння рекомендується вживати чоловікам з профілактичною метою. Відомо, що воно допомагає запобігти виникнення доброякісної гіперплазії простати (збільшення передміхурової залози), пов’язаної з віковими змінами в чоловічому організмі.

Гарбузове насіння рекомендується вживати не тільки для профілактики, але і при порушеннях функцій простати з лікувальною метою. Поживні речовини, що містяться в них, сприятливо впливають на передміхурову залозу, покращують її стан і нормалізують процеси обміну.

Таким чином, гарбуз дуже ефективний для підтримки чоловічого здоров’я. І якщо з віком чоловікові доводиться більш уважно ставитися до себе, то чому б не зробити гарбузове насіння частиною свого щоденного раціону. Адже це буде тільки на користь!

6. Користь гарбузового насіння для жінок у період клімаксу

Через те, що насіння гарбуза містить велику кількість фітоестрогенів, лікарі рекомендують включити їх в свій щоденний раціон жінкам у період клімаксу. Знижений тиск, жар, головний біль, болі в суглобах і інші симптоми свідчать про брак естрогену в організмі жінки в цей період.

Вплинути на ситуацію і значно поліпшити самопочуття можна за допомогою правильного харчування і ретельного підбору продуктів. У цьому випадку гарбуз і гарбузове насіння стануть незамінним джерелом корисних мікроелементів. До того ж, насіння гарбуза сприяють виробленню «хорошого» холестерину, що відповідає за переробку «поганого» холестерину.

7. Гарбузове насіння при діабеті

Гарбуз є необхідним продуктом для діабетиків. На сьогоднішній день клінічні дослідження показують, що гарбузове насіння є ефективним засобом для нормалізації вироблення інсуліну. Їх вживання значно знижує ризик ускладнень діабету. Крім того, насіння гарбуза рекомендують вживати як засіб для запобігання діабету і для підтримки нормального функціонування підшлункової залози.

8. Користь гарбузового насіння при запальних процесах

З такою кількістю цілющих властивостей насіння гарбуза для здоров’я, не дивно, що воно також володіє протизапальним ефектом. Наприклад, при артриті, коли запалені суглоби, гарбузове насіння діють подібно протизапальному медичному препарату індометацину, але без небажаних побічних ефектів. Тому людям з таким діагнозом настійно рекомендується додавати гарбузове насіння в свій раціон.

9. Гарбузове насіння для здорового сну

Насіння гарбуза можна рекомендувати до вживання людям з порушеннями сну. Справа в тому, що насіння гарбуза містить незамінні амінокислоти, серед яких є триптофан, який бере участь у будівництві білка. Триптофан переробляється організмом і в кінцевому підсумку виходить мелатонін, відомий ще як «гормон сну».

Для здорового міцного сну необхідно з’їдати насіння гарбуза за кілька годин до відходу до сну. Таким чином, в організм надійде незамінна амінокислота триптофан. А це означає, що здоровий міцний сон вам забезпечений.

Користь гарбузового насіння в сирому вигляді

Якщо гарбуз – це продукт, з м’якоті якого можна готувати різноманітні страви. І в будь-якому вигляді корисні властивості зберігатимуться, то гарбузове насіння краще їсти сирими. Так корисні жирні кислоти, які знаходяться в насінні, не руйнуються. Крім того, слід вживати тільки свіже насіння гарбуза.

Якщо ви купуєте насіння гарбуза на вагу, переконайтеся, що воно не зіпсоване і не черстве. Коли гарбузове насіння довго лежить, воно може прогіркнути і покритися грибком. Зрозуміло, в такому випадку користь гарбузового насіння вельми сумнівна. І навіть навпаки, вживаючи їх, можна завдати шкоди своєму здоров’ю. Рекомендуємо також звертати увагу на органічний продукт, вирощений без використання пестицидів.

Слід мати на увазі, що більшість сирих горіхів і насіння містять фітинову кислоту, яка істотно знижує засвоюваність корисних речовин. Гарбузове насіння не є винятком. Тому якщо ви збираєтеся споживати насіння гарбуза щодня, то краще їх підсушити. У підсушеному насінні менше фітинової кислоти, і засвоюваність корисних мікроелементів значно підвищується.

Гарбуз і гарбузове насіння містять величезну кількість мікроелементів і жирних кислот, які беруть участь у біологічних процесах в організмі, і забезпечують нормальне функціонування органів і систем. Завдяки такому набору корисних речовин, користь гарбузового насіння не викликає сумнівів. Тому людям, які мають проблеми зі здоров’ям, а також тим, хто веде здоровий спосіб життя і піклується про себе, доцільно зробити насіння гарбуза частиною свого раціону. Почніть споживати цілющі насіння щодня подсушенном вигляді. Цим ви принесете неоціненну допомогу своєму організму, Який в свою чергу подякує вас міцним здоров’ям і прекрасним самопочуттям!

Джерело: HeadInsider