Ті, хто хоче рано чи пізно схуднути, схильні пропускати прийоми їжі, щоб заощадити калорії. Дослідження, проведене в Японії, тепер показує, що це може бути контрпродуктивним, особливо за вечерею.

Згідно з недавнім дослідженням університету Осаки в Японії, пропуск всього прийому їжі може привести до збільшення ваги.

Як пропуск прийому їжі пов’язаний зі збільшенням ваги?

У період з 2007 по 2015 рік дослідницька група обстежила 17 573 юнаки та 8 860 дівчат. В середньому учнів обстежували і опитували в період від двох до чотирьох років навчання. Вчені також записали фактори навколишнього середовища, такі як звички сну, куріння, прийом їжі та споживання алкоголю.

Вони прийшли до висновку, що студенти, які пропускали певні прийоми їжі, з більшою ймовірністю набирали вагу – навіть мали більший ризик ожиріння.

Багато пропускають сніданок

Ця кореляція була найбільш очевидною серед тих студентів, які» завжди «або» час від часу ” пропускали обід: 10,7 і 14,7 відсотка студентів додали у вазі, тоді як це було 16,9 і трохи менше 23 відсотків студенток. Цієї кореляції не вдалося виявити у студентів, які пропустили сніданок або обід.

Здорова вечеря – необхідність для більшості

Пропущена вечеря могла привести до посилення почуття голоду на наступний день, тому випробовувані надмірно компенсували калорійність інших прийомів їжі.

З іншого боку, пропустивши вечерю, багато учасників втратили важливі поживні речовини через брак овочів, що в інших дослідженнях також призвело до тривалого збільшення ваги.

Витрата калорій важливіше, ніж індивідуальне харчування

По суті, якщо ви споживаєте менше калорій, ніж витрачаєте, вага знижується. У довгостроковій перспективі якість страв і загальна потреба в калоріях важливіше, ніж пропуск одного прийому їжі.