Вчені розповіли про так звану “зону спалювання жиру”, за допомогою якої, імовірно, можна ефективно скинути вагу.

Відомо, що з віком багатьом стає все важче схуднути. Зазвичай в таких випадках ми говоримо про уповільнений метаболізм. Його швидкість залежить також від раціону харчування, статі, генетики і того, як часто і з якою інтенсивністю людина займається спортом.

За словами вчених, під час вправ з невеликою інтенсивністю організм витрачає жири, а при більш важких навантаженнях витрачаються вуглеводи. Жири в стані спокою теж спалюються, але калорій йде найменше.

Вчені провели експеримент, в ході якого вимірювали кількість повітря, що видихається людьми під час вправ, які ставали все важчими. Експерти розрахували відносні частки спалених вуглеводів і жиру. З’ясувалося, що в міру збільшення інтенсивності вправ з 40-70% відбувається і зростання швидкості використання жирів і вуглеводів. “Зона спалювання жиру” виникає між 50-72%.

Ця зона може бути зміщена в залежності від генетичної схильності конкретної людини. Наприклад, у людей із зайвою вагою поріг діапазону спалювання жиру буде нижчим, ніж у витривалих спортсменів. Це логічно: адже відомо, що добре розвинені м’язи самі по собі спалюють калорії.

Крім того, фахівці встановили, з якою швидкістю спалюється жир при фізичних навантаженнях. З’ясувалося, що під час інтенсивних тренувань спалюється лише 30 грамів жиру на годину.

За словами експертів, в схудненні можуть допомогти тільки регулярні фізичні вправи і грамотно складена дієта.