Інтимна гігієна не менш важлива, ніж догляд за обличчям і тілом. Якщо не приділяти належної уваги інтимних місць вашого тіла, то це може стати причиною не тільки погіршення шкіри, але і інфекційних захворювань. Дізнайтеся, як правильно дотримуватися інтимної гігієни.

Правило 1. Застосовуйте спеціальні засоби для інтимної гігієни

Лікарі не рекомендують використовувати звичайне мило для інтимної гігієни. Вся справа в тому, що рівень кислотності шкіри знаходиться в межах 5,5. А піхви – від 3,8 до 4,4. Мило і гелі для душу просто не призначені для їх використання в інтимних місцях. Вони зменшують кислотність піхви, тим самим сприяючи зростанню патогенної мікрофлори. А це може перешкодити зачаттю. Використовувати потрібно спеціальні засоби для інтимної гігієни.

Правило 2. Гігієнічний душ 2 рази на день

Для дотримання чистоти піхви потрібно приймати гігієнічний душ 2 рази на день. Ідеальним варіантом буде, якщо ви це будете робити кожен раз після відвідування туалету. Якщо такої можливості у вас немає, то використовуйте вологі серветки для інтимної гігієни. У таких серветках не міститься спирт, а в якості очищувальних і зволожуючих компонентів виступають рослинні масла, які надають заспокійливий ефект.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати
Правило 3. Правильно використовуйте прокладки

Під час менструації потрібно уважно дотримуватися всіх рекомендацій по використанню прокладок. У перші 1-2 дня циклу лікарі-гінекологи рекомендують використовувати прокладки з 4-5 «крапельками», а в наступні дні – з 2-3.

В даний час існують спеціальні прокладки, які просякнуті екстрактами лікарських трав, що сприяють лікуванню різних гінекологічних захворювань.

Правило 4. Не забувайте регулярно міняти прокладки

Щоденні прокладки потрібно регулярно міняти, як мінімум кожні 4-5 годин. Виділення, які вони вбирають, є прекрасним середовищем для розмноження хвороботворних бактерій. Тому ви повинні своєчасно міняти прокладки.

Інтимна гігієна

Правило 5. Якщо ви користуєтеся тампонами…

Якщо ж ви прихильниця використання тампонів, то потрібно знати, що застосовувати їх можна тільки в перші дні менструального циклу, коли виділення рясні. Міняти тампони потрібно кожні 2 години. Якщо ви будете нехтувати останнім правилом, то ризикуєте отримати пересихання піхви і роздратування слизової оболонки піхви.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

При запальних захворюваннях піхви або шийки матки застосовувати тампони не можна!

Правило 6. Крем для інтимної гігієни

Лікарі рекомендують звертати увагу на крем для інтимної гігієни. Таким кремом рекомендують користуватися перед відвідуванням басейнів. Такі креми для інтимної гігієни мають антисептичні та антибактеріальні властивості.

Правило 7. Носіть зручну білизну

Носіть зручну і дихаючу нижню білизну. Трусики-стринги, звичайно, виглядають дуже красиво, але носити їх небажано, оскільки бактерії з анального отвору по ним легко можуть потрапити в геніталії, тим самим викликаючи інфекцію сечостатевих шляхів. Крім того, занадто сильно натягнута тканина стрінгів блокує доступ кисню до статевих органів, через що порушується кровообіг.

Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах

Найкраще носити білизну з натуральних тканин, наприклад, бавовни, льону або шовку. Така білизна без проблем відводить від тіла зайву вологу, дозволяючи шкірі вільно дихати і не створювати сприятливих умов для зростання бактерій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩОДЕННІ ГІГІЄНІЧНІ ПРОКЛАДКИ: КОРИСТЬ І ШКОДА

7 ФАКТІВ ПРО БАКТЕРІЇ, ЯКІ РУЙНУЮТЬ ВАШІ СТРАХИ

РОЗМІР ПІХВИ І ІНТИМНЕ ЖИТТЯ