Після народження дитини чоловік став пригніченим і роздратованим? У наявності ознаки післяпологової депресії!

Коли намічається збільшення в сімействі, вся увага направлена ​​на жінку, адже вона носить в собі нове життя. Ну а коли юний чоловічок з’являється на світ, весь світ починає крутитися навколо нього.

Мама і дитина постійно знаходяться в тісному контакті. А що ж у цей час відчуває тато? Які почуття він переживає з появою сина чи доньки? Як виявилося, це не завжди радість. Для чоловіків, які недавно стали татами зовсім не рідкість таке явище як післяродова депресія.

Післяпологова депресія у чоловіків – факт доведений наукою

Давно відомо, що у жінок після пологів різко змінюється гормональний фон. До того ж накладаються перевантаження, страх перед пологами і занепокоєння, що він не зможе «на рівні» освоїти нові обов’язки. У результаті може виникнути післяродова депресія. Механізм її появи зрозумілий і логічний. Але післяродова депресія у батьків, що це – факт чи вигадка, придумана самими чоловіками?

Наукові дані підтверджують, що близько 3-10% чоловіків у перший рік після народження дитини відчувають післяпологову депресію.

Депресія – це психічний розлад, який проявляється в зниженні настрою і втрати можливості переживати радісні моменти, заниженні самооцінки і зниженні інтересу до життя в цілому. Постійна пригніченість і дратівливість – так часто проявляються депресивні настрої сильної статі після появи дитини. Але чому ж так відбувається?

Звідки береться післяродова депресія у чоловіків?

Народилася дитина. Тепер все крутиться навколо неї. І чоловік теж повинен включитися в новий шалений темп життя. Міняти підгузники, прокидатися вночі, терміново бігти в магазин чи аптеку. Багато чоловіків чекають народження дитини, думають про те, як все зміниться з його появою і, здавалося б, готують себе до нового життя. Але деякі з них все-таки виявляються не готові до реальності. І тоді чоловік вважає, що не справляється, з’являється розгубленість, роздратування і навіть агресія. Чоловік йде в себе і віддаляється від сім’ї.

Ще одна причина розвитку депресії у чоловіків – ревнощі. Чоловік може дуже сильно ревнувати дружину до немовляти, яке відбирає весь її час. І це почуття сильно мучить і гнітить чоловіка.

У жінок любов до дитини найчастіше вже присутня при її народженні. А от у чоловіків ніжні почуття до малюка можуть з’явитися не відразу. Такий тато в перший час з подивом дивиться на грудничка і дивується, що не відчуває батьківських почуттів. З часом все стає на свої місця, батько сімейства вступає в тісний контакт з малюком і забуває про «непонятки» перших днів. Але деякі чоловіки схильні загострювати на цьому питанні увагу і думати, що з ними щось не так. При цьому вони соромляться обговорювати цю тему з іншими. В результаті поява депресивних настроїв.

До того ж багато новоспечених батьки починають з новою силою відчувати фінансову відповідальність за утримання сім’ї. Може з’явитися боязнь, що не впорається з такою важливою місією, що теж здатне запускати механізм розвитку чоловічої депресії.

Післяпологова депресія у татів відбивається на дітях

Депресія пригнічує самого чоловіка і негативно позначається на стосунках у сім’ї. Крім того вчені з’ясували, що затяжна депресія батька погано впливає на психічний стан малюка. Якщо у тата спостерігалися прояви післяпологової депресії, то дуже часто у дитини в 2-3 роки з’являються психологічні проблеми. Вона важче піддається вихованню і більш емоційно неврівноважена.

Тому не варто ігнорувати поява ознак депресії у чоловіка. Потрібно постаратися якомога швидше нормалізувати його психоемоційний фон.

Як боротися з післяпологовою депресією у чоловіків?

Депресія – загальносімейна проблема, тому і боротися з нею потрібно спільно. Якщо жінка помітила, що маятник настрою чоловіка надовго пішов в сторону негативу, пора вживати заходів з відновлення психоемоційного стану чоловіки.

  • Поговоріть по душах, з’ясуйте причини роздратування і напруги. Можливо, ви знайдете спосіб їх ліквідувати.
  • Дайте йому відпочити. Незважаючи на те, що основний тягар в перші роки народження дитини зазвичай несе на собі жінка, чоловікові теж дістається. Треба пам’ятати про це і намагатися виділяти час для відпочинку кожному чоловікові. Дайте чоловікові можливість іноді поспілкуватися з друзями, сходити на футбол чи риболовлю. Подібне «перезавантаження» допоможе позбутися негативних емоцій.
  • Залучайте чоловіка до спілкування з дитиною. Допоможіть йому встановити контакт з малюком. Розповідайте чоловікові про щоденні дрібні домашні новини і перемоги вашої дитини.
  • Дайте йому відчути, що ви його любите і цінуєте, що він вам потрібен. Не забувайте похвалити і подякувати чоловіка за допомогу.
  • Ставтеся до всього з гумором. Постарайтеся більше жартувати і посміхатися, це знімає напругу і покращує настрій.
  • Тільки разом ви зможете подолати всі труднощі і не допустити затяжної післяпологової депресії у тому числі, не залежно від того, з’явилася вона у мами чи тата.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПСИХОЛОГ, ПСИХОТЕРАПЕВТ І ПСИХІАТР: ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ?

У СВІТІ ЕПІДЕМІЯ НАВ’ЯЗЛИВИХ ДУМОК

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News