Звичка регулярно випивати сік селери допомагає зменшити ризик розвитку гіпертонії, до такого висновку прийшли дослідники з Чиказького університету. Про цій роботі наукових фахівців розповів Sunday Express.

Іноді для нормалізації тиску достатньо замість прийому ліків скорегувати раціон харчування, ввівши в нього продукти, що містять цілющі для системи кровообігу нутрієнти. Зокрема, як показало нове дослідження, можна почати щодня пити селеровий сік.

Вчені змогли з’ясувати, що селера містить специфічну хімічну речовину (3-н-бутилфталід), під дією якої розширюються кровоносні судини, що сприяє зменшенню тиску кровотоку на їх стінки. Стебла селери є джерелами поліфенолів – антиоксидантних речовин (такі ж містяться в шоколаді), які дають ефект розслаблення ендотеліальної вистилки, що покриває внутрішню поверхню кровоносних судин. Як наслідок, поліпшуються функції всієї серцево-судинної системи.

Тим, хто знаходиться в групі ризику по гіпертонії, фахівці порекомендували регулярно випивати по 110 грамів селерового соку.

Джерело: МедікФорум