Зробити життя більш здоровим і довгим допоможе регулярна фізична активність і правильне харчування. Вже доведено, що певні продукти здатні зробити позитивний вплив на здоров’я, але тепер вчені зробили нове відкриття.

Дослідники Мохсен Нагхаві, Штайн Еміль Воллсет і Тео Вас виявили, що справжнім ключем до довголіття є скандинавська дієта. Виявилося, у всіх країнах Північної Європи тривалість життя значно перевищує середній показник по світу, а їх жителі набагато рідше страждають від різних захворювань, пише Express.

У скандинавській дієті, що вважається “рослинної”, упор робиться на жирну рибу. До найкориснішою відноситься лосось, скумбрія і оселедець.

Читайте також:  3 продукти на сніданок, корисні для серця та судин

Крім того, вона включає ягоди, коренеплоди, горіхи, нежирні молочні та цільнозернові продукти. Серед овочів-морква, ріпа, картопля, буряк і пастернак.

В огляді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) говориться, що нордична дієта знижує ризик раку, діабету і серцево-судинних захворювань. Більш того, її дотримання «сприяє зниженню ваги».

Скандинавська дієта нагадує середземноморську, проте є одна важлива відмінність: в першій використовується олія канолу замість оливкової, уклали фахівці.