Пов’язану з раком втому можна легко прийняти за повсякденну млявість.

Рак може виявлятися безліччю способів, але деякі ознаки повідомляється майже завжди. Більшість пацієнтів можуть очікувати певною мірою втрати ваги, болю та втоми. Однак проблема з цими ознаками полягає в тому, що вони неспецифічні, тобто легко сплутати з іншими захворюваннями.

Втома пов’язана з раком є ​​надзвичайно поширеним побічним ефектом хвороби. Від 80 до 100 відсотків людей, хворих на рак, повідомляють про втому, пише Express.

Говорять, що втома, описана цими пацієнтами, сильно відрізняється від втоми, яку вони відчували до того, як вони поставили діагноз раку. Пацієнти часто описують почуття “вимотаності” або почуття такої слабкості, що їм важко користуватися ванною або пультом від телевізора.

Для багатьох втома є найбільш «тривожним» симптомом хвороби, оскільки вона може бути виснажливішою, ніж біль, нудота, блювання або депресія. Термін “втома” використовується взаємозамінно з терміном “втома”, але між ними є важливі відмінності.

Втома, пов’язана з раком (іноді звана просто «втомою від раку»), є одним із найпоширеніших побічних ефектів раку та його лікування. Багато хронічно хворих відчувають втому. Але втома, пов’язана з раком, виходить за межі звичайної втоми. Люди, які відчувають втому від раку, часто описують її як паралізуючу.

Важливо «бути настороже щодо ознак втоми, яка насувається від раку», які включають:

  • Втомлені очі
  • Жорсткі плечі
  • Нездатність зосередитися
  • Нудьга чи відсутність мотивації
  • Підвищена дратівливість
  • Нервовість, занепокоєння чи нетерпіння

Онколог радить усім, хто зазнає незвичайної втоми, вести облік рівня своєї енергії протягом дня. Це може допомогти вам визначити, які фактори сприяють цьому, і виділити час дня, коли ви найбільше втомилися або у вас найбільше енергії.