ГоловнаНовини Здоров'яСкільки насправді потрібно пити води для хорошого самопочуття

Скільки насправді потрібно пити води для хорошого самопочуття

У всьому слід знати міру, щоб не піддавати організм зайвим навантаженням.

Вода

Вчені всього світу прийшли до єдиної думки, що коренем поганого самопочуття часто є недолік вологи в організмі. Зневоднення призводить до головного болю, набору ваги, сухості шкіри, депресії і багатьом іншим проблемам. Тому споживання води потрібно взяти під пильний контроль.

Скільки ж потрібно пити води на добу, і чи варто дотримуватися правила, що чим більше, тим краще. Звичайно ж ні, не варто змушувати нирки працювати на знос і доводити себе до набряків. З приводу норми денного споживання рідини чітких норм немає. Є приблизна медична норма: 30 мл води на 1 кг маси тіла на добу. Тобто при вазі в 55 кг цілком достатньо 1,5 літрів в день. Чи відчуваєте спрагу-пийте ще, навіть, якщо випите більше рекомендованого обсягу.

Читайте також:  Медики назвали сигнали організму, які небезпечно ігнорувати

Зі склянки води найкраще починати свій день. Випиваючи відразу після пробудження 200 мл.води кімнатної температури з часточкою лимона, ми запускаємо організм після тривалої бездіяльності. Через півгодини можна приступати до сніданку і кави, вода вже підготувала вашу травну систему, і все з’їдене піде на користь.

З води слід починати і будь-який інший прийом їжі. Стакан води до їжі готує шлунок і позбавляє від зайвого почуття голоду. Насититися можна невеликою порцією, що допоможе уникнути переїдання і, відповідно, зайвих кілограмів.

Чого не слід робити, так це запивати їжу і пити в найближчі півгодини після прийому їжі. Вода виводить травні ферменти і розчиняє шлунковий сік, що уповільнює весь процес.

Читайте також:  Лікарка розповіла, що станеться з організмом якщо їсти гречку кожен день

З обережністю слід ставитися і до поради бувалих тренерів пити мало не по три літри за тренування. Така кількість рідини виведе з організму не тільки шлаки і токсини, але і порушить баланс електролітів і мікроелементів, які просто не встигають відновлюватися. Кращий варіант: в перший день зважитися до і після тренування. Різниця складе від 300 до 1000 гр, в залежності від особливостей тіла. Саме цю різницю і потрібно поповнювати кожне тренування, випиваючи рівну кількість чистої води.

Багато дієтологів прийшли до висновку, що визначаючи для себе необхідну норму води, слід прислухатися до свого організму. Про нестачу рідини він просигналізує спрагою, варто лише не ігнорувати це природне вимога.

Читайте також:  Ознаки того, що кава шкодить вашому здоров'ю

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News