Як повідомили американські медики, виявити брак важливого для організму вітаміну B12 можна за станом язика.

Експерти відзначають, що гладкість і «м’ясисто-червоний» колір язика вказує на брак саме цього елемента. Блокуються смакові рецептори, які розташовані в горбках на язиці, пише Express.

Вітамін В12 необхідний для багатьох важливих гормональних і метаболічних функцій організму. Наприклад, для вироблення травних ферментів, нормального кровотворення і неврологічної функціональності. Медики підтверджують, що саме В12 сприяє транспортуванню кисню в клітини мозку. Якщо вони не отримують достатньо харчування, то людина гірше запам’ятовує факти і людей.

Які ще фактори можуть вказувати на дефіцит B12?

Читайте також:  5 найчастіших помилок у харчуванні, які ми робимо щодня

М’язова слабкість. Недолік кисневого харчування призводить до втоми. Транспортування еритроцитів до тканин сповільнюється, м’язи стають слабкими.

Погана пам’ять, дезорієнтація. Часто літніх людей лякають такі симптоми, вони говорять про старече недоумство або хвороби Альцгеймера. Якщо звернутися до фахівця і здати аналіз крові, то може виявитися, що вся справа в нестачі вітаміну.

Поколювання в м’язах. Периферична нервова система, відчуваючи нестачу в кисні, провокує оніміння, поколювання кінцівок.

Крім того, В12 бере участь у виробництві одного з гормонів радості – серотоніну. Якщо в організмі його недостатньо, є шанс депресивних станів, пригніченого настрою.