Курячі яйця є одним з найпопулярніших і корисних продуктів харчування, але також вони містять холестерин – так чи можуть собі цей продукт люди з високим рівнем холестерину?

Високий рівень холестерину означає, що в крові міститься забагато жирової речовини. Зазвичай за наявності такої проблеми медики рекомендують певний – низькожировий – формат харчування, обмеження деяких продуктів або навіть відмову від них.

Тим часом, прояснюючи питання доречності яєць у раціоні людей з високим рівнем холестерину, фахівці Heart UK підкреслили, що повна відмова від жиру неможлива.

«Нам усім потрібно трохи холестерину, щоб залишатися здоровими, хоча деякі його форми вважаються шкідливими. Люди з підвищеним рівнем холестерину часто запитують, чи можна їм їсти яйця, оскільки яєчний жовток багатий на холестерин. Ми вважаємо, що загалом цей продукт підходить більшості людей. Холестерин у яйцях не істотно впливає на рівень холестерину в крові», – поділилися думкою експерти.

Медики рекомендують загалом прагнути обмежувати кількість споживаних насичених жирів. Наголос у раціоні треба робити на продукти, які містять більш здоровий тип жирів – ненасичених: до них відносяться жирна риба, горіхи та насіння, нерафіновані рослинні олії.

«Якщо яйця є частиною здорового раціону з низьким вмістом насичених жирів, вживати їх за відсутності індивідуальної непереносимості можна без побоювань», – вважають вони.

Скільки яєць можна їсти? При високому рівні холестерину в крові необхідно обмежувати кількість споживаного холестерину приблизно до 300 мг на день. З огляду на це вживання трьох-чотирьох яєць на тиждень має бути нормальним, резюмують у Heart UK.

Крім оздоровлення харчових навичок повернути рівень холестерину в норму допомагає фізична активність, відмова від куріння, додають лікарі.