Clinical Journal of the American Society of Nephrology розповів про нове дослідження вчених з Швеції, які заявили про особливу небезпеку ослаблення функцій нирок. Вони висловилися про те, що цей процес лікарями недооцінюється, – в той час як ниркові порушення пов’язані з уразливістю організму перед інфекціями.

Дослідники з Каролінського інституту проаналізували дані про мільйон (1,1 млн.) чоловік, у яких протягом року фіксувалися показники ниркових функцій. Вчені виявили, що учасники з більш слабкими нирками були більшою мірою схильні до інфекцій.

Згідно з даними шведських фахівців, значна частина інфекцій, які розвиваються в організмі через погіршення ниркової функціональності, – це інфекції нижніх дихальних шляхів, інфекції сечових шляхів і сепсис. Медики констатували: у випадках хронічних і задавнених ниркових захворювань ризик отримати інфекцію зростав в 6 разів у порівнянні з випадками, коли проблеми з нирками були відсутні.

Читайте також:  Вплив цвілі в будинку призводить до незворотного пошкодження легень

«Хронічні захворювання нирок залишаються недооціненими і невизнаними у більшості товариств. Наші результати можуть допомогти дізнатися більше відомостей про хронічних захворюваннях нирок і ускладненнях, які вони можуть спровокувати», – зазначили автори проекту.

Раніше вчені з Нідерландів приходили до висновку про те, що порушення в роботі нирок негативно впливають на стан головного мозку.

Про хворобливий стан нирок, за словами медиків, зазвичай говорять неприємні зміни до сечовипускання (нетримання, печіння, інші запах і колір сечі), а також погіршення в стані шкіри. Відзначимо, що відразу два дослідження під авторством американських і австралійських вчених показали до цього, що ризик розвитку хронічної хвороби нирок серйозно підвищується через прийом ліків від печії.

Читайте також:  Чим нудьга корисна для нашого організму

Джерело: MedikForum