Дослідження мозку підлітків показали, що у підлітків, яким загрожує ожиріння або з ожирінням менш активні регіони, відповідальні за самоконтроль. На думку дослідників, це може мати більше значення, ніж доступність калорійних продуктів.

Команда дослідників з Children’s Hospital в Лос-Анджелесі за допомогою функціонального магнітного резонансу (fMRI) перевірила, як реагують мізки молодих людей на слова пов’язані з різного роду продуктами.

– Ми хотіли використовувати томографію мозку, щоб поглянути на основне питання науки про ожиріння: чому деякі люди стають товстими, а інші ні, – говорить автор дослідження професор Сюзан Карнела.

В даний час це важливе питання, оскільки ожиріння представляє все більш серйозну проблему в економічно розвинених країнах. Дослідники посилаються на статистику, за якою, наприклад, в США більше половини підлітків мають надлишкову вагу або страждають ожирінням.

Читайте також:  Лікар попередила про хвороби у людей похилого віку в холоди

Учасники експерименту у віці від 14 до 19 років належали до одної з трьох груп – деякі були товстими, інші мали нормальну вагу (але їх матері були товстими, що було пов’язано із загрозою розвитку у них ожиріння), а інші були худі, і вільні від ризику цього захворювання.

Дослідження складалося з двох етапів. У першому вчені переглянули роботу мозку випробовуваних в момент, коли ті дивилися на слова пов’язані з продуктами багатими і бідними на жири. На другому етапі добровольці змогли скористатися “шведським столом”, в якому доступні були високо – і низькокалорійні страви.

Читайте також:  Доведено: фастфуд небезпечний для здоров'я печінки

Дослідження мозку показало чіткі відмінності між учасниками. Особи худі і яким не загрожувало ожиріння мали серед всіх добровольців, найбільш активні ділянки мозку, відповідальні за увагу та самоконтроль. У дівчат-підлітків, які є стрункими, але мають товстих матерів – ці регіони були менш активними. Менше всього вони працювали у молодих людей з ожирінням.

Експеримент у буфеті підтвердив ці результати. Худі особи без ризику ожиріння їли мінімум, в середині шкали, знайшлися люди, стрункі, з ризиком розвитку надмірної ваги, а найбільше калорій знищили товсті учасники.

– Це дослідження показує, що ризик розвитку ожиріння залежить не тільки від наявності або відсутності стимулів в висококалорійних продуктах, але можливо також, і найбільше, від здатності контролювати реакцію на ці подразники, – говорить один з дослідників, д-р Бредлі Петерсон, директор Institute for the Developing Mind в Children’s Hospital Los Angeles.

Читайте також:  Названо найкращі продукти для захисту серця

– Ці відкриття припускають, що втручання, спрямовані на стимуляцію системи самоконтролю у підлітків може забезпечити новий спосіб лікування ожиріння і його профілактику – додає д-р Петерсон.