Люди старше 60, які проводять більшу частину часу в сидячому положенні, мають підвищений ризик інсульту, в порівнянні з тими, хто дотримується більшого рівня фізичної активності. До такого висновку прийшли дослідники з Канади.

Якщо людина проводить в сидячому положенні від 8 годин на день і більше, при цьому не демонструючи високого рівня фізичної активності, то у нього в 7 разів вищий ризик зіткнутися з інсультом, в порівнянні з тими, хто сидить менше годин і витрачає не менше 10 хвилин в день на навантаження.

Дослідники включили в свою роботу інформацію по здоров’ю 143 000 жителів Канади. За ними спостерігали близько 10 років. Всі учасники дослідження були старше 40.

Читайте також:  Шість видів чаю, які часто радять пити для уповільнення старіння

Сидячий спосіб життя, як вважають вчені, впливає на показники глюкози в крові, ліпідний метаболізм і кровотік, він збільшує рівень запалень в організмі. А з часом всі ці зміни чинять негативний вплив на кровоносні судини і збільшують ризик інфаркту або інсульту.

З 2 965 жертв інсульту, які потрапили в сферу уваги дослідників, 90% перенесли ішемічну форму. При ній інсульт відбувається в той момент, коли кровоносні судини закупорюються тромбами.

Ішемічний інсульт є менш небезпечним ніж інсульт геморагічний, що викликає великі крововиливи в мозку. Як правило, саме після геморагічних інсультів людина втрачає рухливість і стикається з довічними паралічами.

Читайте також:  Дієтолог пояснила, які продукти небажано їсти на сніданок

Якщо ж ішемічний інсульт будуть лікувати досить оперативно, то пацієнт може сподіватися на повне одужання. В іншому випадку деякі області мозку можуть почати відмирати через брак кисню, пише журнал Stroke.