Дорослі люди зазвичай ховають свої сльози і стримують себе. Чи є в цьому необхідність, розповіла коуч Марта Люек. За її словами, сльози можуть принести велику користь. Вона перерахувала кілька причин, які говорять про те, що плакати потрібно і важливо.

Боротьба зі стресом

Плач – це ефективний і безпечний спосіб боротьби зі стресом, пише онлайн-журнал Psychologies. Відзначається, що стрес може підштовхнути до небезпечних залежностей (наприклад, до алкогольної, наркотичної або поведінкової), а також до ірраціональної поведінки і необдуманих вчинків. Це може негативно відбитися на здоров’ї, роботі, відносинах та інших сферах життя. Щоб цього не сталося, потрібно робити паузи і розбиратися зі своїми переживаннями, в тому числі за допомогою сліз. Таким чином людина дає вихід накопичився стресу.

Читайте також:  Чого слід уникати на голодний шлунок, пояснила дієтологиня

Привід задуматися

Плач допомагає вчасно задуматися і помітити наявні проблеми, зазначає Люек. Коли людина плаче, це ясний показник, що пора щось міняти.

Зближення з людьми

“Це може прозвучати дивно, але сльози часто допомагають нам зблизитися з нашими коханими”, – зазначає фахівчиня. Вона пояснила, що плач-це стан максимальної незахищеності та вразливості. І якщо в цей момент близька людина намагається втішити і підтримати, це показує, що довіра до неї виправдано. Також подібні ситуації допомагають побудувати більш глибокі взаємини.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News