У мільйонів користувачів контактних лінз з’явився серйозний привід для хвилювань. Здатна викликати сліпоту бактерія , як стало відомо , не гине в розчині для зберігання лінз тривалий час.

Мова про бактерії , що викликають бактеріальний кератит – одне з найпоширеніших захворювань рогівки ока . Його ж називають і найнебезпечнішим ускладненням при носінні контактних лінз , так як бактеріальний кератит може викликати значне погіршення зору , а в найважчих випадках навіть призвести до сліпоти. І ось тепер стало відомо , що ця бактерія здатна вижити в розчині для зберігання лінз протягом 4 годин.

Дослідники з Університету Ліверпуля виявили штам бактерії , який пов’язаний саме з розвитком найбільш важкої форми інфекції. В ході експерименту дослідники опускали в розчин для промивання лінз різні штами Pseudomonas aeruginosa , але найбільш живучими виявилися самі небезпечні бактерії штаму 39016 . Куди більш поширений штам 9027 гинув за 10 хвилин перебування в розчині.
 
Тепер автори дослідження просять виробників контактних лінз перевіряти свою продукцію на взаємодію саме зі штамом 39016 , а не з менш небезпечними різновидами бактерій, що викликають бактеріальний кератит . Ну а власникам контактних лінз рекомендується зберігати їх у розчині не менше 4 годин , щоб бути повністю впевненими в безпеці продукту .
 
Крім того , лінзи не слід носити вночі . Ними також не можна користуватися більше того терміну який був визначений виробником . Не рекомендується купувати лінзи з неперевірених джерел через інтернет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА КОНТАКТНИМИ ЛІНЗАМИ