Якщо ви спите занадто мало, ви ризикуєте набагато більшим, ніж просто втома. Мозок може відновлювати пошкоджену ДНК тільки в стані спокою.

Якщо цього часу недостатньо, руйнування нервових клітин в головному мозку загрожує, а разом з ним і такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера і Паркінсона.

Сон важливий для нашого здоров’я, благополуччя і нашого мозку. Це стало ясно з дослідження Університету Бар-Ілан в Ізраїлі. Дослідники виявили, що сон допомагає організму відновлювати пошкоджену ДНК.

Сон може протидіяти нейродегенерації, тобто руйнування нервових клітин в головному мозку. Це проявляється при таких захворюваннях, як хвороба Альцгеймера і Паркінсона.

Читайте також:  Лікарі назвали звички, які непомітно руйнують здоров'я

Для свого дослідження вчені вивчили прозорих рибок даніо, хромосоми яких вони розфарбували. Дослідники виявили, що носії генетичної інформації практично не проявляли активності протягом дня.

Нейрони відновлюють ДНК у стані спокою

Однак вночі хромосоми рухалися і змінювалися, ініціюючи процес відновлення ДНК. Хоча мозок не діяв під час сну, нейрони дуже ефективно оновлювали ДНК вночі.

Дослідник Ліор Аппельбаум пояснює:

“Шкода схожа на вибоїни на дорозі. Дороги інтенсивно використовуються вдень і в годину пік. Тому має сенс ремонтувати їх вночі”.

Якщо ви спите занадто мало, ви позбавите свій мозок часу, необхідного для відновлення генетичної структури.

Читайте також:  5 звичок, від яких ми старіємо