Якщо ви спите занадто мало, ви ризикуєте набагато більшим, ніж просто втома. Мозок може відновлювати пошкоджену ДНК тільки в стані спокою.

Якщо цього часу недостатньо, руйнування нервових клітин в головному мозку загрожує, а разом з ним і такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера і Паркінсона.

Сон важливий для нашого здоров’я, благополуччя і нашого мозку. Це стало ясно з дослідження Університету Бар-Ілан в Ізраїлі. Дослідники виявили, що сон допомагає організму відновлювати пошкоджену ДНК.

Сон може протидіяти нейродегенерації, тобто руйнування нервових клітин в головному мозку. Це проявляється при таких захворюваннях, як хвороба Альцгеймера і Паркінсона.

Читайте також:  Фахівці розповіли, що не можна робити з приготованим м'ясом

Для свого дослідження вчені вивчили прозорих рибок даніо, хромосоми яких вони розфарбували. Дослідники виявили, що носії генетичної інформації практично не проявляли активності протягом дня.

Нейрони відновлюють ДНК у стані спокою

Однак вночі хромосоми рухалися і змінювалися, ініціюючи процес відновлення ДНК. Хоча мозок не діяв під час сну, нейрони дуже ефективно оновлювали ДНК вночі.

Дослідник Ліор Аппельбаум пояснює:

“Шкода схожа на вибоїни на дорозі. Дороги інтенсивно використовуються вдень і в годину пік. Тому має сенс ремонтувати їх вночі”.

Якщо ви спите занадто мало, ви позбавите свій мозок часу, необхідного для відновлення генетичної структури.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News