Дослідження, на яке посилається благодійна організація Великобританії Children with Cancer, показало, що споживання апельсинів і бананів в перші два роки життя продемонструвало сильний захисний ефект проти ризику лейкемії у дітей. Більш того, був продемонстрований невеликий захисний ефект і грудним вигодовуванням.

Що призводить до раку у дітей

Children with Cancer підкреслюють, що в цій галузі було проведено багато досліджень. Однак відносна рідкість онкологічних захворювань у дітей обмежує вчених.

Фактори, що збільшують ризик раку у дітей, можуть включати: генетичну схильність, вплив радіації, інфекцій і хімічних речовин.

Благодійна організація заявила, що існує 12 основних груп раку, які можуть уражувати дітей.

Читайте також:  Лікар: байдикувати буває корисно і необхідно для гарного здоров'я

Симптоми раку

“Симптоми раку можуть бути дуже схожі на симптоми інших дитячих хвороб. Тому краще звернутися до лікаря”, – попереджає організація.

Звернутися за консультацією фахівця потрібно в разі, якщо:

  • у дитини в сечі з’явилася кров;
  • вона не може сходити в туалет;
  • живіт набряк або присутній біль при пальпації.
  • Будь-який біль в спині або кістках, особливо якщо він не проходить, і дитина прокидається від нього ночами – привід негайно звернутися до лікаря.

Детальніше про дослідження

Вчені вивчили 328 дітей у віці до 15 років, у яких розвинувся лейкоз, а також таку ж кількість дітей без діагнозу. Матері заповнили опитувальники про харчові звички дитини у віці від народження до двох років.

Читайте також:  Симптоми дуже високого тиску: 4 можливі пошкодження органів через гіпертонію

Після аналізу даних, вчені встановили, що діти, які їли апельсини або банани, пили апельсиновий сік від чотирьох до шести разів на тиждень протягом перших двох років життя, мали більш низький ризик розвитку раку. Такий же вплив було виявлено у спеції куркуми.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News