В Україні сметана і майонез використовуються для заправки салатів, м’ясних і рибних страв. Дієтологиня Наталія Денисова вирішила давню суперечку між любителями кожного з двох продуктів, назвавши їх переваги і недоліки.

Сметана містить пробіотики, що поліпшують роботу шлунка і зміцнюють імунітет. До її складу входять вітаміни і протеїни – речовини, які виступають будівельним матеріалом для створення мускулатури. Головною небезпекою сметани є наявність жирів. Тому рекомендується обмежувати прийом цього продукту.

Майонез створюється на базі рослинної олії з додаванням яєчного жовтка, гірчиці, оцту, солі та інших інгредієнтів. Цей продукт багатий вітаміном E і корисними жирними кислотами, що поліпшують стан шкіри і здоров’я в цілому. Небезпека майонезу таїться в його калорійності. При зловживанні підвищується ймовірність розвитку ожиріння. Звідси ризик появи схильності до діабету, хвороб судин, серця, суглобів та інших побічних ефектів.

Читайте також:  Одна проста звичка, яка збереже молодість рук

Таким чином, сметану і майонез не можна однозначно назвати шкідливими або корисними продуктами. Обидва позитивно і в той же час негативно впливають на організм. Наталія Денисова запропонувала чергувати сметану і майонез в якості заправки до салатів. Такий підхід вирішує давню суперечку між любителями кожного з названих продуктів.

Один день варто заправляти страви сметаною, інший – майонезом, третій – рослинним маслом і лимонним соком, четвертий – йогуртом. Два рази в тиждень допускається використовувати соуси, головне – не робити це регулярно. Такий режим не заподіє шкоди здоров’ю, уклала дієтологиня Денисова.