Сучасний ритм життя іноді не дозволяє зберігати ясну голову. Втома, стрес і вигорання заважають залишатися уважним і зосередженим. З віком проблеми з когнітивними здібностями посилюються. Однак, якщо якомога раніше почати піклуватися про свій мозок, в майбутньому він зможе порадувати хорошою пам’яттю і гостротою розуму.

Нейробіологи радять щоранку починати з чотирьох корисних для мозку звичок.

Прокидатися без будильника або вибрати більш спокійний дзвінок

Одна з найгірших речей, яку можна зробити зі своєю нервовою системою-це прокинутися від різкого, тривожного гудка. Нейробіолог Патрік Портер радить налагодити режим засинання і прокидання в певний час, щоб не дратувати свій мозок щоранку, а вставати по своїх внутрішніх годинах. А поки налаштувати організм не виходить, потрібно поставити на дзвінок будильника розслаблюючу музику.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну B12: 4 симптоми, які можуть не змінитися, незважаючи на добавки

Насамперед – вода, потім – кава

Після багатогодинного обмеження у воді в період сну організму буде корисно прокинутися завдяки склянці звичайної води. Другий стакан можна розбавити з соком свіжого лимона. Гідратація допомагає когнітивним функціям. Згідно з дослідженням, проведеним в технологічному інституті Джорджії, зневоднення знижує активність людського мозку.

Вибирати на сніданок рослинні продукти

Вчені з’ясували, що кишечник впливає на здоров’я мозку. Мікроорганізми в цьому органі травлення виділяють нейротрансмітери, вітаміни, гормони та інші речовини, які впливають на настрій людини, його поведінку і когнітивні функції. Дослідники пов’язують різні кишкові розлади та такі стани, як депресія та тривога. Тому на сніданок краще їсти ті продукти, які позитивно позначаються на здоров’ї шлунково-кишкового тракту. До них відносяться фрукти, овочі, бобові, цільнозернові, горіхи і насіння, пише Wellandgood.

Читайте також:  Дієтолог назвала найкращі продукти для прискорення метаболізму після 50 років

Не забувати про ранкове тренування

Фізичні вправи допомагають краще спати, справлятися зі стресом і тривогою, відзначає Асоціація прикладної спортивної психології. Це ті фактори, які важливі для когнітивного благополуччя. Кардіо – тренування збільшують приплив кисню до мозку, знижують ризик втрати пам’яті і підвищують працездатність і уважність. Це пов’язано з тим, що тілесна активність покращує кровообіг і стимулює вивільнення білків і гормонів, відповідальних за розвиток нервів і пластичність мозку.