При різких погодних змінах може змінюватися і стан здоров’я. Так вважається. Так багато хто говорить, апелюючи до особистого досвіду. Але що думають вчені?

У тих випадках, коли «скаче» атмосферний тиск, – болить голова. В дощ загострюється ревматизм, а в холоди підвищується ризик судинних спазмів і серцевого нападу. У різних країнах вченими були проведені дослідження, щоб з’ясувати, чи так це.

Болі в спині. Не всі поширені теорії про вплив погоди на здоров’я підтвердилися науковими даними. Так дослідники з університету Мельбурну і Сіднея, провівши своє розслідування, повідомили про те, що поява болю і ломоти в кістках не пов’язані з перепадами температур або зміною атмосферного тиску. У своїй роботі ці вчені вивчали дію погодного фактора на групу добровольців, які страждають остеопорозом колінних суглобів і болями в спині.

Читайте також:  Японські вчені розробляють вакцину проти старіння

Дослідження, проведене в Норвегії, також не виявило впливу поганої погоди на болі в спині і кістках, розповіло «РИА Новости».

Головний біль. Чи можуть погодні зміни викликати головні болі і мігрені? Відповідь на це питання шукали вчені з Німеччини, які протягом року спостерігали за групою жителів Берліна. Ці люди страждали частими головними болями – їх напади фахівці зіставили з погодою. В результаті експерти уклали: в третині випадків головний біль у людей насправді посилювалася в ті дні, коли погода була холодною і вологою.

У свою чергу, вчені з Канади отримали свідоцтва про те, що мігрені у метеозалежних людей схильні розвиватися в ті дні, коли атмосферний тиск було підвищеним. Проводився в Японії експеримент показав, головні болі у частини людей виникають навіть при незначному пониженні атмосферного тиску.

Читайте також:  Чому не можна пити каву одразу після їжі: пояснює лікар

Серце. Відразу кілька наукових досліджень отримали дані про те, що різке похолодання може сприяти зростанню серцево-судинних захворювань. Наприклад, схожі результати отримали японські та шведські медики, які досліджували вплив холоду незалежно один від одного. Вчені повідомили, що різке похолодання дійсно може стати фактором серцевого нападу або зупинки серця.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News