За словами нутриціолога Ольги Панової, деякі продукти краще захищають від тромбів, серед них – олія, вишня, печінка тріски.

Нутриціолог Панова розповіла в інтерв’ю про продукти, вживання яких є корисним для зниження ризику виникнення тромбів. Вони з’являються як згустки крові в моменти пошкодження тканин, і через якийсь час повинні розсмоктуватися. Якщо розчинення таких згустків немає, вони можуть зростати, і з формуванням цих великих тромбів пов’язані небезпечні наслідки.

«Тромби можуть бути причиною великих проблем, аж до смерті», – попередила фахівець.

Панова зазначила, що для захисту від утворення тромбів важливо бути у потрібній мірі фізично активним, рухливим. Довгі періоди малорухливості, сидіння на стільці збільшують шанси зіткнутися з неприємними ускладненнями тромбозу.

Крім того, слід стежити за якістю раціону. Нутриціолог повідомила про існування продуктів, корисних для профілактики утворення тромбів. Один із них – це вишня, що містить кумарин, природний розріджувач крові. Для здоров’я судин експерт порадила з’їдати жменьку вишні щодня.

Ще один хороший борець із тромбами – зелений чай. Його питво допомагає блокувати ферменти, що у освіті тромбів.

Корисно вживати для захисту від тромбозу та олії.

«Найголовніше, щоб це було не рафіноване, а масло, що пахне. Там дуже багато антиоксидантів, у тому числі вітамін Е, який заважає виробленню тромбоцитів та, відповідно, утворенню тромбів», – розповіла Ольга Панова.

Крім цього, нутриціолог вважає за потрібне їсти жирну рибу. У тому самому оселедці міститься багато омега 3 – поліненасичених жирних кислот, що запобігають скупченню кров’яних частинок, що формують тромби. В іншому корисному продукті – печінці тріски – є гепарин, який також позитивно впливає на стан судин, що знижує ризик їх запалення.