Вчені з’ясовували наявність зв’язку між особливостями життя людей з різним типом особистості і розвитком у них в літньому віці серцево-судинних захворювань.

Відомо, що серцево-судинні захворювання – найчастіша причина смертності в більшості країн.

Випробовуваними стали 496 осіб (110 чоловіків і 386 жінок) старше 55 років, які перебувають на обліку по серцево-судинному захворюванню.

Експерти використовували методику, в якій враховується професія, кар’єра, захоплення людини і так далі. Захоплення поділялися на групи: інтелектуальні, творчі, спортивні, предметні (рукоділля, наприклад).

З’ясувалося, що у пенсіонерів робочих і технічних спеціальностей (тип «людина – техніка») ризик серцево-судинних захворювань підсилюють майже всі види активності (спілкування, заняття кар’єрою). Позитивну дію надають тільки технічні хобі, рукоділля, заняття городом, дачею, ремонтом і т. д.

Читайте також:  Психолог розповіла, яка поширена вірусна інфекція може спричинити депресію та думки про смерть

На пенсіонерів з групи службовців (тип «людина – людина») позитивно впливають заняття фізкультурою, спортом, а оптимізм і заняття рукоділлям ніякої дії не надають.

На пенсіонерів, які працювали з документами (тип «людина – знак»), заняття будь-яким хобі ніяк не впливає. На них позитивно впливають професійна діяльність, кар’єрне зростання, а також наявність друзів і сім’ї.

В цілому, на розвиток і тяжкість серцево-судинних захворювань у пенсійному віці впливають шкідливі звички, агресивність (як особистісна риса) і робота в сфері «людина – техніка», а оптимізм і наявність предметних хобі знижують ризики, підсумували вчені.