Кліматичні умови впливають на людське здоров’я. Науковці стверджують, що особливо може вплинути спека, яка навіть здатна вбити все людство. Детальніше про це розповімо в матеріалі.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Університету Гавайських островів. Співробітникам вузу вдалося встановити, що існує понад 27 різних способів, якими спека здатна вбити людину. Одним з найбільш поширених і найбільш ймовірних є серцеві напади. Також у списку частотних знаходяться печінкова недостатність і пошкодження головного мозку.

Згідно з отриманими результатами наукової роботи, екстремальні теплові хвилі здатні створити значну небезпеку для людини, її життя і здоров’я. Було визначено п’ять ключових механізмів, що впливають на сім життєво важливих органів, коли тіло піддається впливу сильної спеки.

«Більшість з цих механізмів спрацьовують, оскільки організм перенаправляє потік крові до шкіри з метою охолодження. Цей процес призводить до зниження припливу крові до інших органів. Каскад наслідків цього недоліку кровотоку може призвести до багатьох негативних наслідків для здоров’я, підвищуючи ризик смерті», — повідомили дослідники.

До наслідків вчені віднесли неадекватне кровопостачання життєво важливих органів, токсичне для клітин підвищення температури тіла, виникнення запальної реакції, утворення згустків крові і відмирання м’язових волокон з наступним вивільненням токсичного для нирок білка.

Джерело: 7mednews