Фахівець з профілактичної медицини Катерина Сергєєва назвала топ-6 найважливіших фактів про вітаміни. Ці знання допоможуть посилити ефективність корисних добавок, а також убезпечити організм від негативних наслідків їх прийому.

Останні півстоліття впливу людини на природу істотно відбилися на кількості вітамінів, що містяться в їжі. Сучасні фрукти і овочі містять в 3-2 рази менше користі. Навіть добре продуманий і збалансований раціон недодає близько 30% ефективності в харчуванні організму. Тому у вживанні додаткових корисних добавок зараз є сенс і до їх підбору варто поставитися дуже уважно.

По-друге, залежно від тривалості і вибору термічної обробки, продукти харчування можуть втрачати від 25% до 100% корисних властивостей. А деякі групи вітамінів, що відповідають за зміцнення імунітету і якість зору, здатні руйнуватися під дією ультрафіолетового випромінювання.

Одночасний прийом вітаміну А і бета-каротину може бути дуже небезпечний: вчені стверджують, що такий дует зменшує тривалість життя. Містяться в оральних протизаплідних екстрагени, погано впливають на засвоюваність фолієвої кислоти, магнію і В6.

Продовження на наступній сторінці: 1 2