Напевно, кожному хотілося б після вчорашнього бурхливого вечора випити лише одну таблетку і продовжити веселощі. Але от поки що вчені не винайшли такого засобу, за допомогою якого можна було б побороти похмілля і швидко повернутися до нормального стану. З одного боку, свята тривають дуже довго, а з іншого — немає сил, встав вранці, а голова не розуміє, що вчора було. Тому доводиться з алкогольним отруєнням боротися доступними методами. Правда, перш ніж боротися, потрібно зрозуміти, що це за стан і чому воно взагалі виникає.

Ознаки алкогольного отруєння

Хтось, можливо, здивується, але єдиною причиною алкогольного отруєння є алкоголь. Як стверджують багато, в малих дозах він навіть корисний для організму, оскільки з його допомогою можна позбутися від деяких захворювань і просто розслабитися. Однак для цього доза повинна бути, дійсно, маленької. Правда, поняття «мала доза», насправді, для кожної людини має різне значення.

На кількість випитого, яка не чинить на організм шкідливого впливу, впливає кілька факторів. Це кількість закуски, якість алкоголю, наявність у людини захворювань, спадковість і інші фактори. Нерідко виходить так, що одна людина п’яніє від чарки горілки, в той час як на іншу людину, навіть пляшка не впливає. Але якою б не була індивідуальна доза, перевищувати її категорично не можна. Будь-яке перевищення призведе до алкогольного отруєння.

Основними ознаками алкогольного отруєння є:

 • почервоніння обличчя і шкірних покривів
 • невиразна мова
 • спонтанні рухи руками
 • відсутність самокритики,
 • завищена самооцінка
 • блиск в очах
 • підвищене потовиділення
 • зниження інстинктів
 • нудота і погана чутність оточуючих (при сильному отруєнні)

Деякі ознаки можуть і не проявлятися, оскільки, як уже зазначалося, кожен організм індивідуально реагує на алкоголь. Коли на ранок людина прокидається, то тут же починають проявлятися наслідки попереднього вечора. Як мінімум, відчувається головний біль і поганий настрій.

В залежності від дози прийнятого спиртного, може з’являтися нудота, блювання та порушення координації. Все це говорить про те, що вчора з дозою ви не розрахували і тепер треба якось боротися не лише з наслідками отруєння, але і з похмільним синдромом.

Небезпека алкогольного отруєння, в першу чергу, полягає в тому, що така людина практично себе не контролює. У неї, як уже зазначалося, відсутня самокритика і з’являється завищена самооцінка. У такому стані вона може зробити все, що завгодно. Деколи ці вчинки є не тільки необдуманими, але і небезпечними для життя.

Наприклад, вона може з кимось посперечатися і вистрибнути з вікна — цілком природно, що нічим хорошим це не закінчиться. А якщо отруєння дуже сильне, то організм може просто захлинутися, оскільки неодмінною ознакою такого стану є нудота і блювання. А те, що блювотні маси вийдуть з організму — далеко не факт.

Той стан, який відчувається на наступний день, свідчить про заподіяну шкоду життєво важливим органам. Печінка, нирки, кровоносні судини — ось те, що страждає в першу чергу. А це вже неминуче призведе до більш тяжких наслідків — аж до летального результату.

Способи швидкого зцілення від алкогольного отруєння
 • Блювання. Не зовсім приємний, але щодо дієвий спосіб. З допомогою блювоти можна вивести з організму алкоголь, який ще не встиг розсмоктатися. Звичайно, остаточно протверезіти, таким чином, не вийде, але і стан організму при цьому вже не буде ставати гірше.
 • Часте пиття у великих обсягах. При алкогольному отруєнні відбувається зневоднення організму. Тому потрібно пити якомога більше рідини. Чим частіше ви будете ходити в туалет, тим краще. Разом з сечею з організму будуть виходити токсини та інші шкідливі продукти розпаду алкоголю. Відповідно, організм буде очищатися.
 • Лазня або сауна. Якщо вам сили дозволяють скористатися цим способом, то цей варіант є, по суті, ідеальним. Причому цікавий той факт, що там можна не тільки очистити організм, але і продовжити святкування, оскільки після лазні сили повертаються знову.
 • Міцний чай. Як правило, достатньо однієї чашки. Від отруєння цей спосіб повністю не позбавить, але відчувати себе ви будете однозначно легше. Замість чаю можна випити чашку кави (не більше, тому що буде велике навантаження на серце).
 • Розсіл. Хтось, прочитавши цю пораду, буде сміятися. Між тим, це перевірений роками спосіб швидко позбавитися від похмілля. Справа в тому, що розсіл містить в собі велику кількість лужних елементів. А їх, у свою чергу, не вистачає організму. Тому вживання розсолу дуже добре допомагає (тільки він повинен бути справжнім, тобто приготованим в домашніх умовах).
 • Взаємодія з раковинами вух випившої людини. За допомогою даного способу можна досить швидко протверезіти, оскільки такі рухи покращують процес кровообігу в організмі. Замість цього можна спробувати випити склянку води, розмішаною з нашатирним спиртом (5 крапель) — це також приведе організм в почуття.
Поради по запобіганню алкогольного сп’яніння:
 • Не варто випивати на голодний шлунок. Краще для початку хоча б легко перекусити. За допомогою такої ради можна відвести алкоголь від кровоносних судин на їжу, яку ви взяли. Так він не буде всмоктуватися в організмі, а вийде природним способом.
 • Їжа, яку ви вживаєте перед прийняттям алкоголю, повинна бути жирною. В ідеалі, з’їжте кілька шматків сала, деякі радять вживати сире яйце або кілька таблеток активованого вугілля. Цей спосіб, дійсно, позитивно впливає на організм. Однак якщо ви вчасно не зупинитися, то рано чи пізно станеться різке всмоктування алкоголю в кров і тоді наслідки будуть ще гірше. Тому якщо ви не можете зупинитися, то краще такий спосіб не використовувати.
 • Не варто вживати спиртні напої, знижуючи градус. Якщо почали з горілки, то переходити на вино або пиво вже не рекомендується. Крім того, не потрібно змішувати різні марки одного і того ж напою. Це пояснюється тим, що крім спирту, вони мають у своєму складі інші речовини, які в залежності від марки розрізняються.
 • Під час застілля рекомендується якомога частіше дихати свіжим повітрям. Це дозволить видихати пари спирту, які формуються в організмі.
 • При прийнятті спиртного необхідно як можна більше закушувати. Можна і запивати, але тільки не газованими напоями, оскільки вони сприяють прискоренню процесу всмоктування алкоголю в кров.
 • Під час застілля робіть якомога більше активних дій. Не варто замикатися в собі і сидіти весь вечір за столом. Не рекомендується палити.

І наостанок ще одна порада. Якщо під час святкування у вас з’явився гарний настрій, не потрібно замикатися в собі. Співайте, танцюйте і веселіться. Так ви зможете поставити алкоголь вже на друге місце після веселощів. І таким способом свято можна розтягнути на кілька днів, а не обмежуватися одним ввечері.

Джерело: HeadInsider