Ваше обличчя стає червоним після одного келиха вина? Цілком можливо, що причиною цього є реакція на сульфіти.

Багато чоловіків і жінок стикаються з несподіваним і не дуже приємним явищем – після вживання одного келиха вина їх обличчя червоніє. Найчастіше причиною цього буває алергічна реакція на один з компонентів вина – сульфіти. Це натуральні консерванти, які застосовуються у вині, пиві і сидрі, вони створюються дріжджами під час бродіння, коли цукру конвертуються в алкоголь. Крім того, їх часто додають у вино для того, щоб запобігти його псуванню. Їх вплив забезпечується за рахунок виділення газу діоксиду сірки. Саме він і буває подразником, що викликає такі симптоми, як нежить, відчуття тісноти в грудній клітці і кашель. Крім того, серед характерних симптомів алергії на сульфіти почервоніння обличчя, кропив’янка та розлади шлунка.

Як правило, найбільшу кількість сульфітів міститься в білих винах, трохи менше в рожевих, потім в червоних, пиво, сидр і так далі. Міцні спиртні напої мають найнижчий рівень цих консервантів, оскільки вони не піддаються бродінню, а проходять через процес дистиляції, тобто очищення за рахунок нагрівання і охолодження. За статистикою, приблизно в 1% всіх людей на нашій планеті є подібні проблеми з сульфитами.

Причому мова йде не про повноцінну алергічну реакцію, при якій імунна система виділяє гістамін у відповідь на певну субстанцію начебто пилку, а про підвищену чутливість. Втім, з практичної точки зору симптоми того й іншого бувають однаковими, включаючи і найбільш важкі форми. Професійний лікар може визначити, чи йдеться про алергію або чутливість, тобто неалергічну реакцію. Подібного роду реакції теж становлять небезпеку, особливо якщо з ними стикаються жертви астми. У них чутливість на сульфіти спостерігається частіше, ніж у решти людей, оскільки діоксид сірки дратує повітряні проходи.