Ми запитали у гінеколога, чи є реальні причини для побоювань.

Іноді наївні питання ставлять у глухий кут. Бабуся вперто твердить, що вузькі джинси носити не можна, бо потім «народити не зможеш», форум в інтернеті це підтверджує. А доказова медицина не проводила подвійного сліпого плацебо-контрольованого дослідження, щоб з’ясувати, як джинси можуть зіпсувати життя.

В такі моменти звертаємося за допомогою до експертів. На цей раз нам допоміг гінеколог Дмитро Принь.

  1. Сидіння нога на ногу ніяк не впливає на дітонародження, якщо ми говоримо про звичайне сидіння на стільці чи за комп’ютером не більше півгодини. Великі судини, що живлять матку та інші органи малого тазу, розташовані глибоко, тому повсякденні пози ніяк не впливають на загальний кровотік. Крім того, судин багато, і якщо десь притиснута одна, кров передається через іншу.
  2. Труси і джинси меншого розміру на вени і майбутніх дітей не впливають, так як великі вени і внутрішні органи, які потрібні для розвитку дитини, як ми вже зрозуміли, розташовані глибоко. Маленька білизна і одяг швидше викличуть дискомфорт, ніж якісь проблеми зі здоров’ям, тому що тиск припадає на кістки тазу, а не на органи. Так що вузькі джинси на народжуваність не впливають, але можуть щось натерти.
Читайте також:  Преимущества лечения в Израиле

Тому радимо викинути з голови старі міфи, носити зручний одяг, а до вагітності готуватися з розумом.