Пиво, гормони, хімічні речовини, що проникають в організм різними способами. Всі ці фактори числяться в списку причин, у зв’язку з якими у чоловіків можуть почати рости груди.

Груди у чоловіка? Насправді це не таке вже рідкісне явище. Медики пояснюють, чому деякі чоловіки отримують абсолютно не мужні груди.

Надлишкова вага. У багатьох випадках причина саме в цьому. Тіло відкладає жир в тканини молочної залози і утворює груди. Чоловічі груди, пов’язані з жиром, відомі лікарям як псевдогінекомастія.

Пиво. Поєднання грудей і пивного живота також досить часто зустрічаються у чоловіків. Пиво містить хміль, який забезпечує їх організм рослинними естрогенами, що діють подібно жіночим статевим гормонам.

Читайте також:  Чому діти та дорослі сприймають час по-різному

Зміна гормонального балансу. У періоди життя, коли гормональний баланс змінюється і стає неврівноваженим, чоловіки часто заводяться жіночими грудьми. Це, наприклад, трапляється в підлітковому віці. Після закінчення перехідного періоду груди знову зникають.

Ближче до 50-річного віку багато чоловіків також виявляються схильними до утворення молочних залоз у зв’язку з гормональними змінами в організмі.

Косметичні засоби. Чимало косметичних засобів містять в собі естрогени, рослинні препарати або хімічні речовини, які мають гормоноподібний ефект. Якщо людина використовує їх регулярно, вони можуть стимулювати зростання грудей. Серед таких компонентів, наприклад, – лаванда і консерванти (парабени). Крім того, деякі засоби від випадіння волосся у чоловіків теж можуть сприяти зростанню грудей.

Читайте також:  Чим краще людина спить, тим довше вона може прожити

Ліки. Ряд ліків дають такий побічний ефект як зростання чоловічих грудей. До них відносяться не тільки відомі анаболічні стероїди у спортсменів, але і щоденні ліки, такі як антигіпертензивні інгібітори АПФ і антагоністи кальцію, блокатори шлункової кислоти, трициклічні антидепресанти, а також серцеві препарати з наперстянкою.

Хвороба. Збільшення грудей може спостерігатися при захворюваннях печінки, дисфункції щитовидної залози і ниркової недостатності. Крім того, клубки в грудях або набряк, що збільшує груди в розмірі, можуть виникати у чоловіків в разі раку молочної залози.

Джерело: МедікФорум