Відвідування магазинів, під час якого люди здійснюють різні покупки, найсприятливішим чином позначаються на когнітивних здібностях – шопінг, таким чином, виявляється відмінним тренуванням для мозку. Подібну заяву зробили вчені з Університету Дьюка, США, які з’ясували, що необхідність здійснювати покупки змушує людину задіяти додаткові «розумові зони».
 

Цікаво, що дослідники встановили, що шопінг має виражений позитивний ефект щодо літніх людей, для яких ризик зниження розумових здібностей особливо великий. Спостереження фахівців, задіяних у своїй роботі МРТ, показали: коли літні люди опиняються перед вибором товарів, представлених в декількох варіантах, в їх мозку «прокидаються» додаткові ділянки – це, в свою чергу, робить процес мислення більш інтенсивним і підвищує рівень кмітливості. Причому, найкраще «працює» мозок у тих, хто зберігає список необхідних покупок у себе в пам’яті.

«Ми з’ясували, що під час покупок літні люди можуть задіяти області мозку, які зазвичай не використовуються, що підвищує розумову продуктивність», – наводить слова провідного фахівця дослідження Ніколь Лайтхолл журнал Neuroscience.

За даними видання, за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії дослідниками була вивчена мозкова активність у групи людей у віці 25 років, а також у літніх людей 70 років. Випробовувані при цьому дивилися на необхідні їм споживчі товари на торговельних інтернет-майданчиках.
 
Експеримент полягав у тому, що його учасники повинні були справитися із завданнями, пропонованими вченими – як зовсім простими, так і більш складними. Наприклад, людей просили згадати рейтинг кожного продукту з декількох демонстрованих раніше. Або вибрати кращий продукт серед конкуруючих з ним – при тому, що зробити це було досить нелегко. Але, незважаючи на різну складність завдань, молоді і літні учасники приймали рішення з однаковою швидкістю і точністю.
 
За словами вчених, в умовах шопінгу у літніх людей нормальна структура мозкової активності доповнювалася дією вентромедіальної префронтальної кори. Це відбувалося в силу того, що збільшувалося навантаження на пам’ять – і це ж робило літніх людей кмітливим.

Читайте також:  Ранні ознаки діабету: п'ять змін, на які слід звернути увагу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСНОВИ ПРОДУКТОВОГО ШОПІНГУ

ЯК КОРИСНО І НЕДОРОГО ХАРЧУВАТИСЯ

АРОМАТИЗАТОРИ В ПРОДУКТАХ І НАПОЯХ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News