І в цьому переконані експерти Університетського коледжу Лондона, пише The Daily Mail. Як показує дослідження, люди, які почувають себе молодими, довше живуть. Мабуть, так працює воля до життя і поєднання чинників здорового способу життя.

Вчені провели опитування 6500 літніх людей. Ті розповідали про своє самопочуття. Також потім оцінювалися показники смертності в цій групі в наступні 8 років. Виявилося, багато людей похилого віку відчували себе молодше фактичного віку. Це відчуття – сукупність факторів (біль, серйозні захворювання, приплив або відсутність життєвих сил, соціальна, фізична активність та інше).

Але, що дивно, навіть люди, які фактично непогано почували себе , але суб’єктивно відчували себе старшими, вмирали частіше за період дослідження. Середній фактичний вік учасників був 65,8 років. А от середній суб’єктивний вік – 56,8 років. Майже 70% відчували себе молодше на 3 роки і більше. Чверть відчувала себе на свій реальний вік. А приблизно кожен двадцятий – старшим.

Показники смертності виявилися такі: у першій групі померли 14,3% осіб, у другій – приблизно 25% і в третій – 18,5%. Також був виявлений зв’язок між суб’єктивним віком і смертю від серцево-судинних ускладнень. А ось на статистику смерті від раку вік ніяк не впливав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ

ОПУБЛІКОВАНІ 11 ГОЛОВНИХ ПРАВИЛ ДОВГОЛІТТЯ

ТРИ ПРОДУКТИ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ДОВГОЛІТТЯ